Na tento príklad z matematiky máte iba 2 minúty. Vyriešite hlavolam rýchlejšie ako žiaci základných škôl ?

20387

Vitajte pri ďalšej časovanej výzve z matematiky. Tento krát sme si pripravili príklad na ktorého riešenie sme vám dali menej času ako naposledy. Máte 120 sekúnd a teda 2 minúty na to aby ste ho vyriešili. Rovnako sme sa poučili a príklad sa vám zobrazí až po začatí a stlačením tlačidla začať (aby ste nemohli nad riešením rozmýšľať už v náhľade článku). Takto viete férovo zistiť čas za ktorý ste príklad a hlavne či bolo vaše  matematické uvažovanie správne.  Výsledok zadajte klasicky pomocou numerickej klávesnice.

trieda matematika
Autor tejto fotografie je Kenny Eliason

Existuje iba jediný správny výsledok, ak vám vyšiel iný je možné, že vaše riešenie je už zastaralé. Nové pravidla, ktoré sa aplikujú v tomto príklade sú ale v platnosti už viac ako 100 rokov.  Zistite ako sú na tom vaše vedomosti zo základnej školy !

Pripravený na matematický výzvu na čas? Nezabúdajte stlačením tlačidla sa vám zobrazí príklad a zároveň spustí časovač.  Ak do 120 sekúnd neodpoviete znamená to, že ste v kvíze neuspeli. Samozrejme vám riešenie pri nesprávnej odpovedi prezradíme a tak máte možnosť sa vždy niečo nové naučiť. Ak odpoviete správne máme pre vás pripravenú exkluzívnu odmenu !  Pripravený? Veľa šťastia !

/1
11945

Na dokončenie príkladu máte 2 minúty. Po tomto čase sa hlavolam ukončí !

Čas vypršal !


Matematická výzva na čas !

Po stlačení tlačidla začať sa spustí časovač a zobrazí príklad

1 / 1

1. Aké je riešenie príkladu 8 ÷ 2(2 + 2) ?

4 3

Priemerné skóre všetkých účastníkov je: 29%

Ak si želáte hrať ďalej ťuknite na odkaz

>> Zobraziť ďalší náhodný kvíz <<

 

Facebook
0%

Ak ste hladní po ďalšom riešení logických úloh, môžete si pozrieť našu predošlú časovanú výzvu z matematiky.  A otestovať tak svoje vedomosti ešte viac.

6 komentáre

  1. Celých 19 sekúnd, nie zlé. Na druhej strane, ak sa dobre pamätám, tak poradie matematických úkonov bolo násobenie a potom delenie. Teda v minulom tisícročí

  2. Násobenie a delenie sú síce rovnocenné operácie, ale násobenie zátvorky má prednosť pred klasickými operáciami…to znamená, že v tomto prípade je správny výsledok 1!!! Keby tam nebola zátvorka, čiže 8/2×4, vtedy by bol výsledok 16…ale 8/2x(4)=1!!! Neoblbujte tu ľudí!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.