Princ Charles zverejnil ich rodinný hrad Mey pre verejnosť. Cena za noc vôbec nie je vysoká

1438

Princ Charles otvoril v Škótsku nový a skutočne jedinečný „hotel“ s raňajkami a výhľadom na malebné Severné more v areáli hradu Mey. Na toto miesto chodí spolu so svojou rodinou každý rok dovolenkovať. Jedinečné zariadenie s 10 spálňami je financované princom Charlesom. Pre verejnosť ho otvorili najmä s cieľom podporiť cestovný ruch v miestnej dedine Caithness, ktorú tak miluje.

Foto od wikimedia

Je to skutočne luxusné ubytovanie, ktoré je aj cenovo dostupné. Na portáli TripAdvisor od svojho otvorenia v máji získalo sídlo už 5 hviezdičiek. Cena za dvojlôžkovú izbu za noc sa pohybuje na úrovni 145 libier. Táto cena zahŕňa aj raňajky a prístup do relaxačnej miestnosti, ktorá je kompletne zrekonštruovaná. „Sme veľmi radi, že bola realizovaná vízia princa a dúfam, že teraz viac ľudí navštívi severnú škótsku vysočinu,“ povedal Robert Lovie, riaditeľ terénneho fondu. „Náš tím v uplynulých mesiacoch urobil množstvo tvrdej práce a je spokojný s výsledkom, ktorý dúfame, že povzbudí ľudí k tomu, aby strávili krásne chvíle v Caithness.“

Tento kaštieľ bol postavený v rokoch 1566 až 1572 a v roku 1952 ho kúpila matka kráľovnej Alžbety. Hrad Mey sa týči nad pobrežím Pentland Firth a stal sa nesmierne obľúbenou dovolenkovou destináciou kráľovskej rodiny. Samotný zámok má približne 38 izieb, z toho 15 spální, 3 recepčné miestnosti, knižnicu a biliard. Návštevníci tam nájdu aj dobre udržiavané záhrady.

Tento plán by mal zabezpečiť rozvoj a najmä celoročné zamestnanie pre niekoľkých miestnych obyvateľov. Poskytne tak hodnotný prínos pre cestovný ruch v celej oblasti Caithness. Je to jedinečné luxusné ubytovanie a miesto konania svadieb či konferenčných centier. Dúfajú, že Granary Lodge vytvorí značný pozitívny efekt zvlnenia miestnej ekonomiky.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre