Princ Charles otvoril v Škótsku nový a skutočne jedinečný “hotel” s raňajkami a výhľadom na malebné Severné more v areáli hradu Mey. Na toto miesto chodí spolu so svojou rodinou každý rok dovolenkovať. Jedinečné zariadenie s 10 spálňami je financované princom Charlesom. Pre verejnosť ho otvorili najmä s cieľom podporiť cestovný ruch v miestnej dedine Caithness, ktorú tak miluje.

Foto od wikimedia

Je to skutočne luxusné ubytovanie, ktoré je aj cenovo dostupné. Na portáli TripAdvisor od svojho otvorenia v máji získalo sídlo už 5 hviezdičiek. Cena za dvojlôžkovú izbu za noc sa pohybuje na úrovni 145 libier. Táto cena zahŕňa aj raňajky a prístup do relaxačnej miestnosti, ktorá je kompletne zrekonštruovaná. “Sme veľmi radi, že bola realizovaná vízia princa a dúfam, že teraz viac ľudí navštívi severnú škótsku vysočinu,” povedal Robert Lovie, riaditeľ terénneho fondu. “Náš tím v uplynulých mesiacoch urobil množstvo tvrdej práce a je spokojný s výsledkom, ktorý dúfame, že povzbudí ľudí k tomu, aby strávili krásne chvíle v Caithness.”

Tento kaštieľ bol postavený v rokoch 1566 až 1572 a v roku 1952 ho kúpila matka kráľovnej Alžbety. Hrad Mey sa týči nad pobrežím Pentland Firth a stal sa nesmierne obľúbenou dovolenkovou destináciou kráľovskej rodiny. Samotný zámok má približne 38 izieb, z toho 15 spální, 3 recepčné miestnosti, knižnicu a biliard. Návštevníci tam nájdu aj dobre udržiavané záhrady.

Tento plán by mal zabezpečiť rozvoj a najmä celoročné zamestnanie pre niekoľkých miestnych obyvateľov. Poskytne tak hodnotný prínos pre cestovný ruch v celej oblasti Caithness. Je to jedinečné luxusné ubytovanie a miesto konania svadieb či konferenčných centier. Dúfajú, že Granary Lodge vytvorí značný pozitívny efekt zvlnenia miestnej ekonomiky.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť