Milujete prírodu ? Potom tieto dovolenkové destinácie sú určené presne pre vás !

99

Vraj sa ľudia delia dva typy. Tých, čo radi dovolenkujú pri mori a preferujú pasívny oddych a tých, čo preferujú dovolenku strávenú aktívne v prírode. A aj keď sa dajú tieto aktivity často skĺbiť, existujú dovolenkové destinácie, ktoré sú úrčené práve pre milovníkov aktívnej dovolenky v prírode. Ak k takým patríte, potom je tento článok určený presne pre vás .

Príroda má úžasnú schopnosť nás očarovať svojou krásou a rozmanitosťou. Ak patríte medzi milovníkov prírody a túžite objavovať nové kúzelné miesta našej planéty, tu je pre vás zoznam top 5 cestovných destinácií, ktoré nesmiete vynechať.

1. Fínsko: Krajina tisícich jazier

Fínsko je raj pre milovníkov prírody so svojimi tisíckami jazier, hustými lesmi a tichými prírodnými rezerváciami. Zima ponúka možnosť sledovať polárnu žiaru, zatiaľ čo letné obdobie vás zahrnie slnkom a pôvabnými prírodnými scénami. Návšteva národných parkov, ako je Národný park Nuuksio, vám umožní zažiť tú pravú fínsku divočinu.

red and white canoe on lake near green trees under white clouds during daytime
Foto od SaiKrishna Saketh Yellapragada na Unsplash

2. Dominica: Karibský ostrov plný prírodných divov

Ostrov Dominica nesklame milovníkov prírody. Tento karibský ostrov sa môže pýšiť dažďovými pralesmi, horami so sopkami, termálnymi prameňmi a vodopádmi. Prechádzky po Národnom parku Morne Trois Pitons vám otvoria dvere k tajomstvám tropickej flóry a fauny.

waterfalls and grass mountain during day
Foto odiSAW Company na Unsplash

3. Matterhorn – Zermatt, Švajčiarsko

Matterhorn je majestátna hora, ktorá láka dobrodruhov a nadšencov outdoorových aktivít. Zermatt je malé mestečko pod touto ohromnou horou, kde môžete zažiť horské túry, lezenie na skale a zimné športy. Matterhorn predstavuje spojenie ľudskej odvahy a nádhernej alpskej krajiny.

brown houses viewing mountain under blue and white sky during daytime
Foto od Daniel Cox na Unsplash

4. Národný park Durmitor, Čierna Hora

Národný park Durmitor ponúka scenériu, ktorá vás pohltí. Nachádza sa tu viac ako 50 horských vrcholov a jazerá vzniknuté počas doby ľadovej. Môžete sa tešiť na pohľady na strmé útesy, hlboké kaňony a zelené údolia, čo robí z tohto parku jednu z najkrajších destinácií na Balkáne.

lake near mountain
Foto od Shant Dem na Unsplash

5. Bohinjské jazero, Slovinsko

Bohinjské jazero, ležiace v tieni známejšieho Bledského jazera, je ako neobjavený poklad. Obklopené alpskými vrcholmi a zelenými lesmi, ponúka pokojnú atmosféru a možnosť plavby na lodi, turistiku po okolitých chodníkoch či relaxáciu pri vode.

Lake Bohinj“ od Shawn Harquail is licensed under CC BY-NC 2.0

Týchto 5 destinácii pre milovníkov prírody vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky a príležitosť pripojit sa k neustále rastúcej komunite tých, ktorí si vážia krásy našej planéty. Každé miesto má svoje jedinečné čaro, ktoré čaká, aby ste ho objavili.

Zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre