Toto je 10 rozprávkových prírodných tunelov, ktoré pôsobia priam neuveriteľne a my vám povieme, kde sa nachádzajú

1100

Keď si myslíme na tunely, často si predstavíme betónové konštrukcie, ktoré vedú cez hory alebo pod mestami. Avšak v prírode existujú tunely, ktoré prekonávajú všetko, čo by sme mohli vytvoriť. Tieto prírodné tunely, vytvorené buď rukou človeka alebo divoko rastúcimi rastlinami, sú nielen fascinujúce, ale aj nádherné a často pôsobia ako vytrhnuté z rozprávky.

Tieto zázračné tunely prírody sú plné života, farieb a krásy, ktoré nám pripomínajú, ako úžasná môže byť príroda, keď je ponechaná sama sebe. Od stromov, ktoré vytvárajú zelené oblúky, až po cesty lemované kvitnúcimi kvetmi, tieto tunely sú skutočnými klenotmi prírody.

Sena De Luna, Španielsko

Túto krásu nájdete v malej dedinke Sena De Luna v provincii Castile a León v Španielsku. Dedinka má iba 450 obyvateľov.

green-landscape.com
green-landscape.com

Gormanstone, Írsko

Ak navštívite dedinku Gormanstone, zaručene zažijete prírodu ako z rozprávky. Oblasť sa nachádza blízko ústia rieky Delvin a pri severnej hranici grófstva Dublin.

green-landscape.com
green-landscape.com

Dubový háj, Louisiana

Alej, nachádzajúca sa na brehu rieky Mississippi, je tvorená dvoma radmi dubov, ktoré boli zasadené ešte v 18. storočí. Dom, ktorý vidíte na pozadí fotografie, bol postavený až oveľa neskôr ako alej.

 

green-landscape.com
green-landscape.com

Mendocino, Kalifornia

Na mieste, kde príroda narazí na ľudstvo, môže rovnako vzniknúť pozoruhodné dielo. Borovice, lemujúce cestu v Severnej Kalifornii, vytvorili pre vodičov nádherný tunel.

green-landscape.com
green-landscape.com

Carmarthenshire, Wales

Ani Tis obyčajný nemusí byť taký obyčajný. Táto unikátna alej sa nachádza v blízkosti panstva Aberglasney v južnom Walese. Stromy boli vysadené ešte v 18. storočí rodinou Dyerovcov, ktorá panstvo obývala.

green-landscape.com
green-landscape.com

Tochigi, Japonsko

Keď v Japonsku odkvitnú posledné čerešňové stromy, k slovu sa dostávajú vistérie. Kvetinvý park Ashikaga v meste Tochigi je ideálnym miestom, kde môžete obdivovať ich krásu a pestrofarebnosť.

green-landscape.com
green-landscape.com

Point Reyes, Kalifornia

Borovice, douglasky a pobrežné sekvoje – atmosféra ako stvorená na romantickú prechádzku popri Pacifiku.

green-landscape.com
green-landscape.com

Les Ashdown, Západný Sussex, Anglicko

Oblasť Sussexu bola v minulosti veľmi odlesnená a množstvo lesov bolo odstránených. Husté krovinaté zaklesnené oblasti, ktoré ostali, akoby chceli pripomínať ľudstvu, o akú nádheru sa pripravilo.

green-landscape.com
green-landscape.com

Dark Hedges, grófstvo Antrim, Severné Írsko

Bukový les bol zasadený ešte rodinou Stuartovcov v 18. storočí a patrí k najčastejšie fotografovaným prírodným úkazom v Severnom Írsku.

green-landscape.com
green-landscape.com

Tunel zamilovaných, Kleven, Ukrajina

Cez tunel prechádza pravidelne vlak, ktorý prepravuje drevo do miestnej fabriky. Okrem toho je obľúbeným miestom pre zamilovaných. Povráva sa, že každé želanie, ktoré vyslovia z úprimnej lásky, sa vyplní.

green-landscape.com
green-landscape.com

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre