Medzi psie plemená, ktoré dokážu byť najviac lojálne k svojim majiteľom patrí týchto 15

16333

Na tvrdení, že psy sú nesmierne lojálne stvorenia sa zrejme zhodneme všetci. Experiment ScienceDirect o psom správaní ukázal, že časť mozgu spojená s radosťou a pozitívnymi emóciami sa rozžiarila, keď pes ucítil svojho majiteľa. Je to niečo podobné, ako to funguje aj medzi ľuďmi. Nuž a pozrite si rebríček 15 psích plemien, ktoré sú k svojim majiteľom najviac lojálne. 

Akita

1 108

Toto plemeno je hlboko lojálne a plne oddané svojej rodine. Je to japonské plemeno a môžete od neho očakávať skutočnú náklonnosť, úctu, ale aj zábavu. Nikoho tak nemôže prekvapiť, že najslávnejším a najvernejším psom na svete sa stal Hachiko, ktorý bol toho istého plemena.

Zlatý retriever

2 109

Niet divu, že sa do zoznamu dostali aj títo, doslova zlatí miláčikovia. Americký klub chovateľov dokonca uznal retrievera za vôbec najobľúbenejšie plemeno. Sú priateľskí, inteligentní, milí a tiež lojálni k svojim majiteľom. Do rodiny ideálne psíky, čo už ale iste viete.

Nemecký ovčiak

3 74

Ďalšie slávne plemeno, ktoré miluje mnoho ľudí. Je to taktiež jedno z najinteligentnejších, najvernejších a najodvážnejších psov na svete. Koniec koncov, toto sú najhlavnejšie dôvody prečo im polícia, armáda aj nevidiaci ľudia tak dôverujú.

Bígl

4 70

Sú nielen dôveryhodní, ale aj veľmi priateľskí, zvedaví, veselí a bezstarostní. Bígl je veľmi zriedkavo agresívny alebo násilný, pretože to nie je v jeho povahe. Sú taktiež známi svojím hlasným štekotom a častejším vytím.

Kólia

5 65

Toto plemeno je známe najmä vďaka legendárnej Lassie. Možno ich vnímať ako oddaných, pôvabných a hrdých, ale pokiaľ ide o ich lojalitu, inteligenciu a charakter – to je to, čo z nich robí legendy.

Boxer

6 63

Toto veľké, bláznivé a niekedy nepochopené plemeno je celým kĺbkom vlastností. Boxer je veľmi priateľský, skvelý k deťom, veľmi zábavný a oddaný, ale tiež veľmi trpezlivý a ostražitý. Táto zmes vynikajúcich osobnostných vlastností je skrátka ideálna do rodiny s malými deťmi.

Bernardín

7 54

Čo sa týka filmov, tak práve toto plemeno patrí k najviac obsadzovaným. Aj vďaka tomu sú veľmi populárni a medzi chovateľmi aj obľúbení. Napriek ich veľkosti sú taktiež skvelí k vašim deťom, ale dobre vychádzajú aj s inými domácimi miláčikmi. Pripisujú sa im vlastnosti najmä ako hravosť a zodpovednosť, a preto sa často využívajú aj ako záchranári.

Pyrenejský horský pes

8 39

Toto plemeno je veľmi majestátne, no prekvapí vás svojou bezpodmienečnou lojalitou. Využívali ich najmä pastieri na stráženie dobytka, no ujali sa aj ako domáci strážcovia. Je to však skutočne trpezlivé, inteligentné, milé a láskavé plemeno, ktoré miluje svoj domov.

Labrador

9 38

Sú v podstate takí istí, ako retrieveri, líšia sa od nich len krátkou srsťou. Títo psíkovia sú sladkí, veľmi inteligentní a taktiež mimoriadne skvelí k deťom. Ide o natoľko oddaných jedincov, že vás neopustia ani pri bežných činnostiach, resp. robia to niekedy len v prípade nutnosti. Sú schopní s vami celý deň ležať v posteli alebo na gauči počas sledovania televízie.

Doberman

10 33

 

Možno sú veľkí a vyzerajú agresívne, no v skutočnosti je to dokonalé plemeno pre rodinný život. Doberman je nielen verný, ale aj veľmi nebojácny a ostražitý, čo z neho robí skvelého strážcu domu.

Jazvečík

11 31

Toto zaradenie vás zrejme prekvapí. Aj keď je to maličký pes, tak často sa správa ako veľký. Možno ich tak zaradiť medzi priateľských a zvedavých, ale veľmi oddaných k svojej rodine.

Írsky vlkodav

12 29

Keď na neho pozriete vyzerá ako poník. Nenechajte sa však zmiasť ich veľkosťou, pretože nie sú nebezpeční, ale skutočne veľmi pokojní a láskaví. Ich vernosť je ďalšou charakteristikou, ktorá z nich robí také špeciálne plemeno.

Rottweiler

13 22

Toto plemeno určite patrí medzi tie, ktorého sa ľudia boja najviac. Odsudzujú ich kvôli výzoru i trochu akejsi nie najlepšej povesti, no neprávom. Ak sa rottweiler dobre vychová, tak je veľmi hravý, milujúci, sebavedomý a oddaný pes. Sú tiež vždy pripravené pobaviť a hrať sa so svojimi ľuďmi.

Čínsky Šar pej

14 16

Tieto psíky sú veľmi nezávislé, pokojné a dôveryhodné. Vďaka ich vlastnostiam sú z nich skvelí spoločníci a strážni psy, aj keď tak možno nevyzerajú.

Čivava

15 13

Menšieho psa len ťažko hľadať. Nazývajú sa aj ako kabelkové psy, no často sa správajú ako veľké plemená. Ich osobnosť je ale naozaj kúzelná, pôvabná, drzá a oddaná majiteľom.

 

Zdroj

Foto: Brightside

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

  1. ahoj, prosím nešíriť dezinformácie prostredníctvom vašej stránky, clanok o psoch , to musel každí kynológ zaplakať, tak ako ja. overte si zaujímavosti ktoré rozširujú obzor vo všetkých vašich článkoch aj viac krát , dakujem

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.