Psychiatrická liečebňa Topeka – Dnes je iba trávnikom ale to čo sa tam kedysi dialo vás nenechá v noci spať

4361

Štátna nemocnica Topeka je v podstate blázinec. Prvých pacientov prijala v roku 1872. V tom čase ešte príjmala iba bežných pacientov prípadne kriminálnikov. Po sto rokoch vyšli na povrch informácie o možných vraždách a znásilneniach. Na základe závažných podozrení ústav v roku 1997 zatvorili.

Premenená na trávnik

Z toho, čo sa dialo v nemocnici počas jej fungovania, vas bude mraziť na chrbte. Množstvo žien násilne prinútili k sterilizácii, kastráciou sa pokúšali liečiť imbecilitu. Nespočetné množstvo pacientov sa sťažovalo na obťažovanie, zneužívania či bitie. Pýtate sa prečo nikto nezasiahol? Nemocnica bola pod ochranou vlády štátu Kansas.

Po zatvorení sa budovu snažilo mesto prestavať. Už nepripomínala nemocnicu ale ľudia sa sťažovali, že v budove straší. V roku 2010 celú budovu kompletne zbúrali a všetok odpad z búrania zlikvidovali. Demolačný tím išiel ešte ďalej a dokonca odstránili aj základovú dosku a pozemok zatrávnili. Ten, kto nevie o nemocnici, by dnes ani len netušil, kde sa nachádzala.

Trágédia v miestnosti číslo 18

zdroj: pixabay.com, public domain

Očitý svedkovia videli ako personál napadol a začal kopať pacienta menom Dodd. Dodda často zrážali na zem a bili, skočili mu na hrudník a udierali ho do tváre. Príležitostne ho dokonca škrtili. V jeden osudný deň Dodda opäť bil personál. Svedok uviedol, že ho nakoniec odvliekli do miestnosti číslo 18. Potom počul už len strašný hluk a údery. Keď Dodda vynášali von, bol už mŕtvi.

Smutní osud vojakov

zdroj: pixabay.com, public domain

V roku 1896 sa dostali na verejnosť informácie o tom, že v ústave vraždia starších vojakov. Bol to obrovský škandál. Aký veľký bol šok velej verejnosti, keď po prevalení kauzy neprišlo vyšetrovanie, ale štát Kansas celý prípad zamietol pod koberec.

Život ako pre psa

zdroj: pixabay.com, public domain

Káuz, ktoré očierňovali ústav príbudalo. Rovnako aj očitých svedkov. Jeden vypovedal o príbehu muža menom Smith. Kedysi bol bankár a nikto nevedel presne povedať, prečo sa vlastne dostal do ústavu pre duševne chorých. Smith musel väčšinu času nosiť putá, ošetrovatelia ho často uväzovali na vodítko a okolo krku mal vodítko. To boli jeho prechádzky na čerstvom vzduchu. Keď neposlúchal, uviazali ho k stromu a nechali ho tam aj niekoľko hodín. To, čo si tento človek, ktorý bol pravdepodobne úplne zdravý, musel prežiť, si nedokážem ani predstaviť.

zdroj

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre