Punková skupina Blink-182 a ich kreatívny názov firmy pobavil alebo aj pohoršil viacerých účtovníkov

944

Americká rocková skupina Blink-182 vznikla v začiatkom 90-ych rokov v Kalifornií . Svojich fanúšikov si získala predovšetkým svojráznym humorom a vystupovaním, ktorý ich neopúšťal ani na pódiu či vo vlastných klipoch. Celosvetovo predali cez 50 miliónov nosičov a stali sa kľúčovou skupinou v rozvoji štýlu „pop-punk“.

Blink 182
V klipe What’s My Age Again behá skupina nahá po uliciach Los Angeles . Wikimedia

Svoj špecifický zmysel pre humor vedela skupina pretvoriť aj do tých najserióznejších situácií.  Keď prišlo na zriadenie firmy (podnikateľského subjektu) musela kapela vymyslieť meno, ktoré by ich pri účtovníctve a obchode reprezentovalo .

 

Ale ani v tomto nebolo miesto na serióznosť a kapela sa rozhodla pre meno spoločnosti “ Poo Poo Butt Inc „ (prekl. Hovno Hovno Riť s.r.oZakladateľ kapely Tom Delonge sa k tomuto rozhodnutiu po rokoch vyjadril:

“ Mysleli sme si, že to bude sranda ak to budú musieť naši manažéri a účtovníci musieť hovoriť po telefóne každý deň, vždy sme si hovorili poďme sa v prvom rade zabaviť a nezáleží na tom aký dojem zanecháme a ani koľko ľudí urázíme, smiali sme sa popritom sme robili naše životné songy“

 

zdroje: newstime, wiki

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.