Hľadáte skutočnú lásku? 5 zásad, ktoré Vám pomôžu nájsť ju ešte tento rok

574

Kolobeh dnešnej doby je založený na umelých, nedostatočne úprimných a pózerských vzťahoch. Byť “single” je veľmi moderné, a čoraz viac žien aj mužov tento vzťahový status uprednostňuje. Dnešné moderné ženy nemajú čas snívať o svojom “ štastne až naveky” a muži nemajú záujem byť ich“ rytiermi v jasnej zbroji”. Tento fenomén sa z roka na rok prehlbuje a partnerské vzťahy dostávajú zo všetkých strán na frak. Otázka znie: Naozaj chce byť také množstvo ľudí bez partnera alebo je to pre nich iba jednoduchšie? Doby minulé, kde vzťahy boli úprimnejšie a romantickejšie, kde muži boli džentlmeni a ženy krehké a hanblivé, sú už dávno preč.

pexels jasmine carter 613321 scaled
Zdroj: pexels/Jasmine Carter

Dnešné vztáhy si vyžadajú obrovskú dávku odvahy a trpezlivosti. Nie je však nemožné mať krásny, vážny a plnohodnotný život po boku partnera aj v tejto dobe. Preto Vám prinášame zopár v princípov, ktoré naozaj fungujú:

Okamžite odstráňte všetky bezplatné zoznamovacie aplikácie

pexels castorly stock 4114791 scaled
Zdroj: pexels/Castorly Stock

Určite poznáte výnimky. Poznáte minimálne jednu osobu, ktorá si vďaka aplikáciam našla lásku. Ale je to naozaj výnimka. Pravdepodobne už máte skúsenosť s minimálne jedným hrôzostrašným rande, s úplne divným patrónom. Takých ľudí sú tam tisíce. Množstvo z nich vyhľadáva tieto aplíkacie, aby si skrátili dlhú chvíľu a popritom  plytvajú Vašim časom. Aj keď tam je niekto, kto by stál za to, nemáte šancu sa ho v tom množstve divných ľudí odlíšiť. Všetky tieto zvláštne rande Vám prinášajú iba sklamanie a vyčerpávajú Vašu energiu, ktorú ste ochotní do vzťahu investovať.

Neuspokojte sa s falošnými, priemernými rande na poslednú chvíľu

pexels cottonbro 6474944 scaled
Zdroj: pexels/cottonbro

Rande typu:“ Nemal som lepšie plány na večer po práci, tak sa s ňou stretnem”, naozaj nestoja za to. Naozaj nepotrebujete randiť s niekým, kto sa chce s Vami vidieť len preto, že sa mu to akurát hodí a nemá nič lepšie na práci. Uistite sa, že dáte najavo, že sa o takýto “vzťah-nevzťah” nestojíte. Nie ste predsa zúfalka, ktorá sedí pri telefóne a čaká, že zazvoní. Aspoň by ste ňou nemali byť. Rande by mali byť premyslené a naplánované vopred. Aby ste sa na ne mohli tešiť. Nemusia byť luxusné a drahé – o to vôbec nejde. Ide o kvalitný a príjemný čas strávený vo dvojici. A plánovanie a tešenie sa na rande, patria do procesu a sú dôležité. Muž, ktorý sa snaží, je naozaj hodný vášho času. To ako sa k prvému rande postaví, Vám o ňom veľa napovie.

Nedovoľte, aby prekročil prah Vášho domova príliš skoro

pexels edward eyer 14107220 scaled
Zdroj: pexels/Edward Eyer

Ani Vy k nemu nechoďte príliš skoro: je to pasca. Ľudia radi trávia  čas doma, vo svojom pohodlí a pohodičke. Väčšina z nás robí tu chybu, že k sebe potenciálneho partnera pozýva príliš skoro. Podvedome si myslíme, že ak s sebe niekoho pozveme, tak nám to automaticky zabezpečí pohodlnejší a neformálnejší vzťah oveľa rýchlejšie. Nejde len o to, mať sex príliš skoro. Ide skôr o premenu rande na stretnutie. Vpustenie niekoho do svojho “kráľovstva” príliš skoro znamená, že dávate výhody priateľa cudziemu človeku príliš rýchlo. V podstate sa otvárate niekomu, kto si žiadnym spôsobom ešte nezaslúžil miesto vo Vašom živote.

Pokiaľ na Vás začne skúšať hry, je potrebné ho zrušiť hneď na začiatku

pexels pixabay 220051 scaled
Zdroj: pexels/pixabay

Hráča určite spoznáte na kilometre ďaleko. Zahráva sa všetkými možnými spôsobmi. Jednu minútu Vám píše a v tej ďalšej sa úplne vyparí a nepočujete o ňom pár dni. To všetko je súčasť jeho hier, aby Vás udržiaval v neustálom napätí. Budete naňho non-stop myslieť. Takýto typ vzťahu nemá perspektívu. Už ste to zažili, nepotrebujete to riešiť znova. Je potrebné vyslať jasný signál, že o hry nemáte záujem. Chce to odvahu, ale je potrebné dať jasne najavo, že Vám ide o skutočný vzťah, nie je o príležitostné rýchlovky.

Viete, čo chcete a nebojíte sa to povedať

Zvyčajne si klameme. Ani nevieme ako sa dostaneme do vzťahu, ktorý ani nechceme. Na začiatku je iba zúfalá túžba byť s niekým. Všetko, čo v takomto vzťahu dosiahneme je zlomené srdce a stratený čas. Nenechajte nikoho, aby Vám vkladal slová do úst a robil za Vás rozhodnotia. Netvárte sa, že Vám neprekáža udržiavať veci neformálne. Pokiaľ chcete byť niekoho skutočnou priateľkou, tak mu to povedzte. Buďte teda v prvom rade úprimní sami k sebe. Stanovte si svoje hranice a udržiavajte si svoje štandardy. Ak chcete skutočný vzťah s niekým, kto sa toho nebojí a kto je ochotný vložiť do vzťahu všetko úsilie, to je ten pravý. Neuspokojte sa s ničím menším.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.