Raj pre milovníkov čokolády – Čokoládové hory

2212

Skutočný unikát – tak by sme mohli pomenovať filipínsky ostrov Bohol. Nachádzajú sa tu jedinečné Čokoládové hory, nádherné, takmer prázdne pláže a bohatý podmorský svet. Bohužiaľ so skutočnou čokoládou majú hory spoločnú len farbu, ale tento prírodný úkaz stojí za to spoznať.

Prečo sa Čokoládové hory nazývajú čokoládové?

Vo svete sa ostrov preslávil práve Čokoládovými horami. Na území približne 50 km2 sa nachádza viac ako 1200 kopčekov, z ktorých niektoré sú vysoké až 120 m. Ich presný počet nie je stanovený. Tieto čísla by neboli ničím zaujímavým, ale stačí sa pozrieť na fotografiu a hneď vám bude jasné, prečo sa táto oblasť nazýva Čokoládové hory. Oblasť sa nachádza v strede ostrova a v čase dažďa je porastená zelenou trávou, ale keď príde sucho, kopčeky sa zmenia na čokoládovo hnedé.

Za všetko môžu obri

Laicky môžeme povedať, že kopce vznikli z vápencových usadenín z doby, keď bolo územie pod morom. Do ich súčasnej podoby im neskôr pomohol vplyv vody. Okrem vedecky vysvetleného vzniku je ich prítomnosť opradená mnohými legendami. Podľa jednej filipínskej povesti vznikli ako slzy obra, ktorý žialil po smrti svojej milovanej. Iná povera hovorí, že vznikli po boji medzi dvoma obrami, ktorí hádzali po sebe kamene.

Všade samá tráva

Na kopcoch by ste márne hľadali stromy alebo kry, tie na nich vôbec nerastú. Príčinou je tráva, ktorá nahradila veľkú časť pôvodnej vegetácie. U nás je tento typ okrasnej trávy známy ako imperáta valcovitá. Na ostrove je považovaná za burinu.

bohol.gov.ph
bohol.gov.ph

Toto čarovné miesto, ktoré trochu pripomína rozprávkovú krajinu, by sa malo nachádzať na zozname každého cestovateľa. Bohužiaľ na kopce nebudete môcť vyliezť ale najlepšie ich uvidíte z vyhliadkovej terasy, ktorá sa nachádza na najvyššom čokoládovom vrchu. Odtiaľ uvidíte čokoládové kopčeky, kam až vaše oko dovidí. Potom vám už zostáva sa len rozhodnúť, či pôjdete relaxovať na snehobiele pieskové pláže alebo sa vydáte spoznávať pralesy a ryžové polia.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre