Na hudobnom festivale v Houstone prišlo o život 8 ľudí. Raperi Travis Scott a Drake sú obžalovaní za podnecovanie chaosu

727

Na hudobnom festivale v americkom meste Houston došlo k obrovskej panike, ktorá si vyžiadala 8 ľudských životov. Advokátska kancelária Thomas J. Henry Law podala žalobu na raperov Travisa Scotta a Drakea za spôsobenie chaosu. Žalobcom je 23-ročný Kristian Paredes, ktorý utrpel vážne zranenia. Spolu s ním bolo zranených celkovo 25 návštevníkov podujatia Astroworld Festival.

Vyšetrovanie príčiny tejto masovej paniky naďalej prebieha. Podľa Samuela Peu, šéfa hasičov v Houstone, vznikla pred pódiom tlačenica, ktorá spôsobila pád niekoľkých ľudí. V žalobe sa píše, že Scott spôsobil zmätok aj na svojich predchádzajúcich vystúpeniach. Drake mal za úlohu po príchode na pódium divákov ešte viac burcovať. V čase tragédii bolo na festivale približne 50 000 ľudí.

Zdroj: Youtube

Travis Scott sa vyjadril po tragédii, že je z toho šokovaný. „Moje modlitby smerujú k rodinám a všetkým, ktorých ovplyvnilo to, čo sa stalo na festivale Astroworld,“ uviedol na Twitteri. „Som odhodlaný spolupracovať s komunitou v Houstone na liečení a podpore rodín v núdzi,“ dodal raper Scott.

Festival, ktorý má za sebou tretí ročník, sa začal v piatok a očakávalo sa, že pôjde o dvojdňové podujatie. Predstavitelia však oznámili, že sobotňajší program bol kvôli tragédii zrušený.

ZDROJ1, ZDROJ2

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre