Rekordná aukcia: Najdrahšia krava na svete bola predaná za milióny

102

Brazílska krava menom Viatina-19 FIV Mara Movéis, považovaná za kravu, ktorá má najbližšie k dokonalosti, bola predaná za viac ako 4 milióny dolárov na rekordnej aukcii v São Paule. Tento prelomový predaj ilustruje úspechy brazílskych chovateľov v oblasti genetického vylepšovania dobytka.

Elitná krava láme rekordy

Viatina-19 FIV Mara Movéis, vážiaca neuveriteľných 2 400 libier, bola predaná za 4,38 milióna dolárov, čo je viac než trojnásobok predchádzajúceho rekordu. Tento úspech prichádza po rokoch snahy brazílskych chovateľov o zlepšenie kvality a množstva produkovaného mäsa.

Zdroj: www.independent.co.uk

Hodnota genetického dedičstva

Cena Viatiny-19 je odôvodnená jej schopnosťou rýchlo nabrať svalovú hmotu, vysokou plodnosťou a prenosom týchto vlastností na potomstvo. Odborníci vysoko oceňujú aj jej držanie tela, pevnosť kopýt, mierumilovnosť a estetické vlastnosti.

Zdroj: www.foxbusiness.com

Chov pre budúcnosť

Podľa jedného z majiteľov, Ney Pereira, je cieľom chovu takýchto elitných kráv nielen zisk, ale aj zabezpečenie potravy pre celý svet. Viatina-19 je teraz tehotná a jej vajíčka už boli predané kupcom z Bolívie, pričom Pereira plánuje export aj do Spojených arabských emirátov, Indie a USA.

Zdroj: www.foxbusiness.com

Nová éra chovu dobytka

Elitný chovateľský program v Brazílii získava medzinárodné uznanie a Viatina-19 je považovaná za vrchol doterajšieho úsilia. Jej majitelia veria, že tieto elitné zvieratá predstavujú budúcnosť globálnej produkcie mäsa.

Zdroj1 Zdroj2Alžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre