Reykjavík Tipy – Ako na lacné letenky, čomu sa vyvarovať a ako si užiť mesto naplno?

1342

Reykjavík je hlavným a zároveň najväčším mestom ostrova Island. Je to najsevernejšie položené hlavné mesto, ktoré je plné kreatívnych ľudí, farebných budov, či pútavého dizajnu. Momentálne sa celkovo na Island hrnie množstvo turistov, ktorí dychtia po výhľadoch na chladnú ale zároveň magickú krajinu. Letenku si viete zaobstarať pomerne lacno na to, aké krásy môžete v tejto magickej krajine vidieť.

Lacné letenky do Reykjaviku.

Do hlavného mesta Reykjavik si viete letenku zaobstarať pomerne lacno a dokonca sa tam nemáte problém dostať priamym letom.

wizzair fotografia
Foto od somkuti

Cena letenky.

Cena sa pochopiteľne odvíja od obdobia kedy letíte ale spiatočnú letenku viete kúpiť už za 59€. A ak by ste sa veľmi neponáhľali a mali čas sledovať letenkové weby, určite natrafíte aj na akciové ponuky, kde sa nájdu aj lacnejšie letenky.

Letieť priamo môžete z týchto miest:

  • Wroclaw
  • Katowice
  • Praha
  • Budapešt

Najlacnejšie vás výjde odlet z Wroclawu a naopak najdrahšie letenky kúpite z Budapešte. Zo všetkých miest lieta spoločnosť WizzAir.

Dĺžka letu.

Z každého mesta trvá priamy let niečo cez 4 hodiny.

Prílet.

Na Islande sa nachádzajú 2 letiská a vy sa poločnosťou WizzAir dostanete na to vzdialenejšie, ktoré sa volá Keflavík International Airport (KEF). To sa nachádza 48 km severne od mesta Reykjavik.

Z letiska sa do mesta môžete dostať rôznymi spôsobmi ale určite neodporúčame taxíky, ktoré vás bez problémov vyjdu na 100€. Oveľa lepšie je využiť autobusové spojenie, kde vás lístok vyjde asi na 13€. Ďalšou možnosťou je si na letisku požičať auto ale odporúčame si spraviť rezerváciu predom.

Iceland airport fotografia
Foto od TravelingOtter

Ubytovanie.

Ceny za ubytovanie sú rôzne. Pochopiteľne najlacnejšie hostely, kde sa ale môžete ocitnúť s ďalšími 10-timi ľuďmi na izbe. O niečo drahšie a lepšie vybavené sú penazióny, ktorých cena sa pohybuje okolo 70€ za noc. Hotely sú bez výnimky drahé a priemerná cena za izbu s kúpelňou sa tma pohybuje okolo 120€za noc.

Využiť môžete tiež službu AirBnB, kde nájdete mnoho ponúk ubytovania za prijateľné ceny. Oplatí sa to určite oveľa viac ako hotely.

A ak sa nebojíte a ste dobrodruh určite skúste couchsurfing.

 

Ak máte akékoľvek otázky, ktoré sa týkajú letu, Či pobytu v meste Reykjavik, určite nám nechajte komentár a my vám ich radi zodpovieme.

Doprava.

Asi najlepším spôsobom ako si užiť Reykjavík je prejsť si jeho hlavné časti pešo. Mesto nie je veľké a takto spoznáte a nasajete miestnu kultúru aj mimo miest, kde sa nenachádza toľko zvedavých turistov.

Samozrejme je možné sa prepravovať autobusom. Preprava autobusmi funguje od 7 hodiny rannej až do 11 večer, tie jazdia v intervaloch 20 – 30 minút. Celodenný lístok stojí asi 12€.

 

Čo robiť v Reykjavíku ?

Ak už ste si kúpili letenku určite si nezabudnite naplánovať miesta, ktoré by ste chceli počas výletu vidieť. Aj napriek tomu, že mesto nie je až tak veľké, človek sa tam určite nebude nudiť. Ponúk širokú škálu zaujímavých miest, ktoré by človek pri jeho návšteve mal vidieť.

reykjavik fotografia

Miesta, ktoré by sa oplatí navštíviť

Či už máte chuť na kultúru, zábavu alebo sa chcete jednoducho dobre najesť, mesto vám s radosťou splní všetky vaše priania.

Harpa

Harpa je fascinujúcim moderným počinom architektúry, ktorý mestu slúži ako koncertná hala a konferenčné centrum. Kedysi bolo možné si túto budovu prezrieť zadarmo ale momentálne je vstup spoplatnený.

Hallgrimskirkaja

Tento betónový kostol pritiahne vašu pozornosť už zo vzdialenosti 20 km. Počas prehliadky máte možnosť sa výťahom vyviesť na jeho vežu a kochať sa tak výhľadom na celé mesto. Vo vnútri sa nachádza vzácny orgán, ktorý tam bol nainštalovaný v roku 1992.

Národné múzeum

Múzeum má vystavené predmety z dôb minulých až po súčasnosť. Výstavy dajú človeku skvelý prehľad o histórii a vývoji mesta a kultúry Islanďanov.

Phallologické múzeum

Niekomu to možno príde ako vtip ale v meste sa unikátne múzeum s obrovskou zbierkou penisov. Od tých najmenších až po tie obrovské sa tu nachádza 286 rôznych druhov, ktoré reprezentujú všetky možné Islandské cicavce.

reykjavik fotografia
ifinnsson

Ďalšie miesta:

  • Staré mesto
  • Reykjavík Art Museum
  • Reykjavík Art Museum – Hafnarhús
  • Islandská Národná Galéria
  • Kultúrny dom

Stravovanie a zábava

Mesto nie je tak veľké ako iné hlavné mestá ako Londýn a Paríž a preto nie je tak preplnené rôznymi špecifickými reštauráciami a malými kaviarňami. Nedávno sa v meste začali vo väčšom otvárať podniky, čo spôsobili prichádzajúci turisti.

Reštaurácie sú na úrovni a určite si tam budete vedieť vybrať to svoje. Kaviarne sa cez deň menia na reštaurácie a v noci na bary, takto funguje veľa podnikov.

 

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre