Rodine sa podarilo roky chrániť a ukryť pred verejnosťou mimoriadne vzácny park. Teraz ho otvoria verejnosti

690

Nedávno vyšlo na povrch jedno veľké tajomstvo. Rodina sa totiž starala o obrovský a veľmi vzácny druh parku. Je to súkromný majetok a verejnosť tam vstup nemala. Jeho majiteľ ale zomrel, a tak sa všetko mení. Spoločnosť, ktorá ho práve vlastní ho chce sprístupniť verejnosti. Park bol takto ukrytý dlhé roky.

Photo by youtube

Táto 300-hektárová časť súkromnej pôdy je dobre zachovaným tajomstvo už takmer storočie. Čoskoro sa však stane národným parkom a masy ľudí sa môžu tešiť na to, že ho budú môcť osobne navštíviť.

Oblasť s názvom Harold Richardson Redwood Reserve je domovom najstarších a najvyšších stromov v celej oblasti. Nedávno ju odkúpila spoločnosťou Save the Redwoods League za 18,1 milióna dolárov. Vlastník pozemku, 96-ročný Harold Richardson, držal ochrannú ruku nad týmto parkom v okrese Sonoma. Keď v roku 2016 zomrel, odkázal svojim dedičom časť zeme a tí sa skontaktovali so spoločnosťou Save the Redwoods, aby tá trvalo chránila majetok v ďalších rokoch.

Photo by youtube
Photo by youtube

V rezervácii je viac ako 1 450 starobylých sekvoji, ktoré majú výšku ako 32-poschodová budova. Niektoré z najväčších stromov na pozemku sú staršie ako 1 000 rokov a sú vyššie ako socha slobody v New Yorku.

„Je to, akoby sme našli starú civilizáciu, oázu obrovských sekvoji, ktoré sa podarilo ukrývať pred verejnosťou celých sto rokov,“ povedal Sam Hodder, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti. Po troch rokoch výskumu a environmentálnych prieskumov, konzervatívna skupina tvrdí, že plánujú otvorenie tejto rezervácie pre verejnosť a to úplne zadarmo.

Photo by youtube

„Sme vďační za predvídavosť rodiny Richardsona, ktorá sa starala o tento les veľmi dobre a dala nám príležitosť chrániť ho aj naďalej,“ povedal Hodder. „Chceme z neho spraviť verejný park, aby si všetci mohli vychutnať toto veľmi jedinečné miesto.“

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre