Rusko odhalilo sochu Kalashnikova, vynálezcu zbrane, ktorá zabila obrovské množstvo ľudí

1004

19. Septembra odhalili ruskí ortodoxní kňazi sochu vynálezcu zbrane známej ako „kalashnikov“ alebo AK-47 . Sochu pokropili svätenou vodou a odteraz bude zdobiť hlavné mesto Moskvu.

AK-47 označil Vladimir Medinsky, ktorý je ministrom kultúry za „národnú značku Ruska“. Viac ako 100 miliónov kusov tejto zbrane bolo vyrobených po celom svete.

Mikhail Kalashnikov sa narodil v malej dedine na Sibíri . Po tom, čo sa v druhej svetovej vojne zranil, bol znepokojený zbraňami, ktorými v tej dobe disponoval Sovietsky Zväz . Čo viedlo k vynálezu AK-47 v celom znení Avtomat Kalashnikova 1947 . Zomrel vo veku 93 rokov a aj keď mu predaj zbrane zarobil milióny, pracoval až do predposledného roku svojho života.

Vynález pušky však pred smrťou hlboko oľutoval. V liste, ktorý smeroval ruskej ortodoxnej cirkvi spomína :

Moja duchovná bolesť je neznesiteľná“.

 

Foto od snarglebarf

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre