Rusko si na zimných olympijských hrách asi nezahrá

838
olympic games 2017 fotografia
autor: onacadan – https://pixabay.com/en/users/onacadan-1491777/

Rusko sa roku 2018 nezúčastní na zimných olympijských hrách v Pyeongchang. Ruskí štátni úradníci sa nemôžu zúčastniť, ich vlajka sa na začiatočnej ceremónii neobjaví a nevypočujeme si ani ich hymnu.

Všetci atléti z Ruska, ktorí dostanú špeciálne povolenie na účasť, budú musieť nosiť takzvanú neutrálnu uniformu. To znamená, že každý bude reprezentovať sám seba a v oficiálnych dokumentoch bude už naveky zaznamenané, že Rusko toho roku nevyhralo žiadne medaile.

S Ruskom sa rozhodli naložiť veľmi tvrdo, ako sme ešte v celej histórii olympijských hier nevideli. Toto rozhodnutie vykonal Medzinárodný olympijský výbor (I.O.C.), po viac ako roku vyšetrovania. Nakoniec z toho vysvitlo, že Rusko viedlo tento dopingový program pomerne dlhú dobu, a že bol finančne podporovaný samotným štátom. Ruský výbor tak dostal aj pokutu vo výške cca 13 miliónov eur, ktoré údajne poputujú na dobrú vec – testovanie dopingu a rôznych drog.

Teraz nám už len ostáva vyčkať, ako Rusko zareaguje. Niektorí ruskí funkcionári sa už vyjadrili. Tvrdia, že ak je toto naozaj rozhodnutie I.O.C., začnú bojkotovať.

ZDROJ

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre