Ruský raketový útok zasiahol detskú nemocnicu v Kyjeve, zahynulo minimálne 7 ľudí

156

Rusi nečakane útočili za denného svetla. V pondelok zasiahol Ukrajinu rozsiahly ruský nálet. V Kyjeve zahynulo minimálne 7 ľudí a 9 ďalších utrpelo zranenia.

Prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že bola zasiahnutá aj detská nemocnica v hlavnom meste. Útok zasiahol časť nemocnice v Kyjeve, kde boli deti na dialýze. Poškodené je oddelenie intenzívnej medicíny, aj chirurgické a onkologické oddelenie. Viacerí detskí pacienti boli „pripútaní“ k strojom na čistenie krvi.
„Najvyššou prioritou je presunúť pacientov na miesta, kde sú ventilátory a kyslík,“ oznámil minister zdravotníctva Viktor Liaško.

„Ukrajina čelila vyše 40 raketám rôznych typov. Leteli na rôzne oblasti, vrátane Kyjeva. Poškodené sú obytné budovy, infraštruktúra a detská nemocnica. Všetky služby sa snažia zachrániť čo najväčší počet ľudí. A celý svet musí využiť všetko svoje odhodlanie, aby konečne ukončil ruské útoky. Putin prináša len zlo. Iba spoločne môžeme priniesť skutočný mier a bezpečnosť,“ napísal na sociálnu sieť Instagram prezident Ukrajiny.

Ukrajinské letectvo neskôr oznámilo, že okupanti útočili hypersonickými raketami, ktoré počas letu vysoko prekračujú rýchlosť zvuku.

@KyivPost/X

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre