S marihuanou má skúsenosť štvrtina Slovákov. Čo ukázal prieskum?

377

Aké skúsenosti majú Slováci s užívaním drog? Ministerstvo zdravotníctva SR prostredníctvom agentúry FOCUS zistilo, ako na tom sme.
Rezort informuje, že aspoň raz vyskúšalo marihuanu 23,1 percenta respondentov. Toto číslo predstavuje nárast oproti roku 2019, keď skúsenosť s užitím drogy uvádzalo 17 percent ľudí zúčastnených v prieskume.

Najviac skúseností s užitím marihuany majú ľudia z Bratislavy a vyskúšala ju takmer polovica mladých Bratislavčanov vo veku 15 až 35 rokov.

Zdroj: freepik

Ďalšími rozšírenými nelegálnymi drogami sú podľa prieskumu aj extáza a pervitín. Prieskum ukázal, že extázu vyskúšalo aspoň raz v živote 4,9 percenta Slovákov. Pervitín podľa prieskumu vyskúšali tri percentá respondentov

Užívanie nelegálnych drog v porovnaní s rokom 2019 mierne narástlo. „Vzostup môže byť zapríčinený i mierne odlišnou metodológiou, keď v súčasnom výskume mali respondenti možnosť väčšej anonymity pri odpovedaní,“ vyjadrila sa vedúca Národného monitorovacieho centra pre drogy, Terézia Weinerová.

ZDROJ

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre