V Šanghaji zrušili vyše 500 letov, zavreli školy a pozastavili nemocničné služby kvôli trom pozitívnym prípadom

497

Čína presadzuje veľmi prísne opatrenia v boji proti šíreniu koronavírusu. Po tom, čo sa v Šanghaji objavili tri pozitívne prípady na koronavírus, čínske mesto zrušilo vyše 500 letov, zatvorilo školy a pozastavilo skupinové turistické prehliadky

Šanghajskí predstavitelia uviedli, že vírusom sa infikovali traja priatelia, ktorí minulý týždeň spoločne cestovali do neďalekého mesta Su-čou. V kontakte boli približne s 200 ľuďmi, čo prinútilo 20 nemocníc z opatrnosti pozastaviť ambulantné a pohotovostné lekárske služby na tri dni. Úrady informovali, že všetci traja nakazení boli plne očkovaní. 

317593183 616fedcbf3 b
Zdroj: pixabay

Čína už získala množstvo skúseností s dynamickou nulovou toleranciou covidu, takže naša doterajšia stratégia sa nemení,“ uviedol šéf miestnej skupiny expertov zaoberajúcich sa prevenciou nákazy koronavírusom.

V menšom meste Sü-čou Š‘, kde žije približne 2 milióny ľudí, zatvorili všetky školy, pretože tam identifikovali osobu, ktorá bola v blízkom kontakte s jedným z nakazených zo Šanghaja.

warg
Zdroj: Youtube

Číne sa prevažne darí zvládať šírenie nákazy. V krajine totiž zavádzajú často cestovné obmedzenia a rýchlo sa pristupuje i k lockdownom. Naposledy bol objavený v Šanghaji pozitívny prípad v Disneylande počas Halloweenskej noci. Viac ako 30 000 návštevníkov bolo uväznených v parku a odísť mohli len vtedy, ak podstúpili test na koronavírus.

ZDROJ

 

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.