Saudská Arábia uberá zo svojho konzervativizmu a chce ponúknuť víza všetkým dovolenkárom

516

Je známe, že je Saudská Arábia je konzervatívny národ s malým záujmom konkurovať zahraničným štátom v počte návštevníkov.

No teraz sa to začína meniť, pretože tento ultra-konzervatívny štát nakoniec bude poskytovať dovolenkárom turistické víza od 1. apríla. Elektronické preukazy sa poskytnú „všetkým občanom, ktorých krajiny im umožňujú navštíviť tento štát“, v snahe ďalej modernizovať globálny obraz púštnej krajiny a podporiť tak aj hospodárstvo.

saudi arabia fotografia
Foto od AALjhr

Časť širšej sociálnej reformy, ktorá spadá pod korunného princa Mohammeda Bin Salmana teraz dúfa, že iniciatíva zdvojnásobí počet ročných návštevníkov, a to na 30 miliónov do roku 2030. Na druhej strane sa predpokladá, že do roku 2020 to prinesie 54 miliárd dolárov.

Generálna oprava je neoddeliteľnou súčasťou plánu Vision 2030 princa Salmana, ktorý v konečnom dôsledku znižuje závislosť štátu na rope. „Uznávame, že Alah Všemohúci udelil našej krajine dar drahší akým je ropa,“ povedal jeho ambiciózne poslanie. „Naše kráľovstvo je krajinou dvoch svätých mešít, ktorými sú najsvätejšie miesta na zemi a smerom na Kaaba sa modlí viac ako miliarda moslimov.“

Medzi ďalšie turistické atrakcie patrí aj veľká mešita v Mekke, archeologické nálezisko Mada’in Saleh a pláž Al Fanateer.

Photo by 12019

 

Saudský najvyšší turistický úradník, princ Sultan bin Salman bin Abdulaziz uviedol, že náklady na nové turistické vízum ešte neboli vyriešené, ale zdôraznil, že bude „čo najnižšie, pretože veríme, že následný kumulatívny ekonomický dopad je väčší ako bude hotovosť z víz“. V súčasnosti poskytuje Saudská Arábia turistické víza pre obmedzený počet krajín, ale aj tie zahŕňajú celý rad obmedzení vrátane požiadaviek na cestu cez akreditovanú spoločnosť a pobyt v označených hoteloch.

Hoci je Saudská Arábia bohatá na prírodné krásy je tiež celosvetovo známa svojimi dlhoročnými zákazmi miešania pohlavia, konzumácie alkoholu a až donedávna platil aj zákaz pre ženy šoférovať. V posledných mesiacoch však krajina porušila niektoré z najprísnejších pravidiel – zrušila zákaz kinematografie a ženy budú môcť od júna šoférovať.

Vlani v auguste princ Mohamed oznámil masívny projekt cestovného ruchu, ktorý premenil 50 ostrovov a niekoľko miest v Červenom mori na luxusné rezorty.

Zdroj: dailymail

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre