Sever Talianska vyľudnil koronavírus. Krajina sa momentálne považuje za epicentrum nákazy v Európe

2302

Akoby nestačilo koľko životov si vyžiadal koronavírus najmä v čínskych mestách, ale obrovské rozmery naberá už aj v Európe, čo sa doposiaľ nestalo. V Taliansku totiž potvrdili už niečo vyše 150 nakazených, 26 ľudí je v kritickom stave a 3 ľudia zomreli. Tieto čísla určite nie sú konečné.

Severné časti krajiny sú pomaly ale isto rovnako vyľudnené ako Wu-chan aj keď v menšom. Odrezali od sveta už 50 000 ľudí a celkovo 11 miest. Ľudia kvôli vírusu panikária a mnohí stoja v radoch pred supermarketmi od skorého rána, pretože sa obávajú z dlhej karantény a chcú sa vopred zásobiť. Rúška sú už takmer vypredané. Talianske úrady oznámili zrušenie veľkého benátskeho karnevalu. Vrchní predstavitelia krajiny sa vyjadrili, že prijali najprísnejšie opatrenia v rámci krajín Európy a aj napriek tomu u nich vypukol koronavírus, ktorý nabral takéto rozmery.

K pokoju nepridáva ani fakt, že lekári ani nikto kompetentný ani len netuší odkiaľ sa mohol do krajiny vírus dostať a kto je pacientom 0. Predpokladajú, že pacient, ktorý nakazil ostatných možno ani nevykazoval známky nákazy a nevedel o tom, že ho potichu šíri medzi stovky ľudí. Úrady tak boli nútené pristúpiť k ďalším vážnym opatreniam. Nateraz už stihli uzavrieť aj hranice a nikoho nepúšťajú cez hranice ani do krajiny. Uzavreté sú tiež školy, úrady a obchody. Aj veľké Miláno pomaly, ale isto pociťuje obmedzenia, pretože tam stihli zatvoriť školy a nevedia, čo bude ďalej. Turizmus však zatiaľ nie je nijako ovplyvnený.

Premiér sa vyjadril, že vírus ich zasiahol na tom najcitlivejšom mieste a že napokon môže mať nesmierne negatívny dopad aj na samotnú ekonomiku krajiny. Okrem toho, že zrušili spomínaný karneval, tak zrušili aj všetky športové podujatia v regiónoch Benátsko a Lombardsko. Situácia je už teraz mimoriadne vážna a všetci sú v obrovskom napätí ako sa to vyvinie. V pozore sú najmä susediace štáty, avšak situácia zaujíma aj ďalšie európske krajiny, keďže veľké nebezpečie hrozí v podstate celému kontinentu.

 

 

Zdroj: tvnoviny.sk

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre