Severná Kórea „odsudzuje Trumpa k smrti“ za urazenie Kim Jong-una

265

trump fotografia

Média Severnej Kórey kritizujú Donalda Trumpa. Tvrdia, že si zaslúži trest v podobe smrti za to ako urazil ich vodcu Kim Jong-Una a za to aký je zbabelec.

Svoj hnev sústreďujú na Trumpovu návštevu Južnej Kórey, počas ktorej verejne prehlásil sever za kruté diktátorstvo vo svojom prejave v Soule.

,,Ten najväčší zločin, ktorý mu nemôže byť nikdy odpustený, je to, že sa opovážil uraziť dôstojnosť nášho vodcu.“, tvrdí editor médií. K tomu ešte pridal: ,,Mal by si uvedomiť, že pre ľudí Severnej Kórey je kriminálnik, odsúdený k smrti.“

Odkedy sa Trump stal prezidentom, zapájal sa do mnohých slovných bitiek s Kim Jong-unom, kde si často vymieňali osobné urážky a vyhrážky vo forme vojenských zásahov.

Túto novú vlnu konfliktov vyvolal však Trumpov post na Twitteri, kde píše: ,,Prečo by ma Kim urážal a vravel o mne, že som starý? Ja by som ho NIKDY nenazval nízkym a tučným.“

Trump mal v pláne navštíviť aj Severnú Kóreu no 5 minút po odlete jeho vrtuľníka sa vrátil späť. Údajne to bolo kvôli zlému počasiu, čomu však Severokórejčania neveria, a preto ho nazvali aj zbabelcom.

,,Nebolo to počasie… Jednoducho má strach stretnúť sa s nami zoči-voči.“, píše editor médií.

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre