Shakira má mimoriadny jazykový talent – pozrite sa akými jazykmi hovorí

582

Shakira je známa nielen svojím talentom v hudbe, ale aj neuveriteľnou schopnosťou hovoriť viacerými jazykmi. Jej jazykové schopnosti ju odlišujú a pridávajú na jej globálnej príťažlivosti.

Zdroj Mauricio Moreno Valdes

Shakira plynule hovorí anglicky, španielsky, taliansky, arabsky a portugalsky. Táto schopnosť jej umožňuje komunikovať so širokým spektrom fanúšikov po celom svete. Narodená v Kolumbii, Shakira vyrastala v bilingválnej domácnosti, kde hovorila po španielsky a arabsky. Jej otec je libanonského pôvodu, čo vysvetľuje jej znalosť arabčiny. Angličtinu sa začala učiť vo svojich tínedžerských rokoch, keď sa pripravovala na medzinárodnú hudobnú kariéru. Neskôr pridala taliančinu a portugalčinu, aby mohla lepšie komunikovať so svojimi fanúšikmi v Taliansku a Brazílii.

Zaujímavé je, že Shakira sama vyjadrila vášeň pre učenie sa nových jazykov. Tvrdí, že učenie jej pomáha lepšie chápať rôzne kultúry a prehlbuje jej hudobnú tvorbu. Vďaka svojej viacjazyčnosti dokáže písať piesne a vystupovať v rôznych jazykoch, čo jej umožňuje vytvárať silnejšie spojenie s rôznym publikom. Jej jazykové schopnosti nie sú len praktické, ale aj inšpiratívne. Ukazujú, že odhodlanie a vášeň môžu prekonať akékoľvek jazykové bariéry.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre