Si v cestovaní nováčik a zatiaľ si iba blúdil po Európskych metropolách? Tu je pár skvelých tipov na vzdialenejšie destinácie, ktoré by si mal určite navštíviť

548

Či už ste roztiahli svoje cestovateľské krídla alebo čakáte na takúto možnosť? Nikdy nevieš čo sa stane, ako tvoj let prebehne. Ale ak chceš pristáť pohodlne, je vhodné si na začiatok vybrať niečo jednoduchšie. Tu sú niektoré z obľúbených krajín cestovateľov, pre tých, ktorí cestujú po prvýkrát do vzdialenejších destinácii.

Thajsko

Photo by Quangpraha

Ak chcete kombinovať kultúru, plážový život, divočinu a kuchyňu, Thajsko je to pravé. S najväčšou pravdepodobnosťou pristanete v Bangkoku, v hlavnom meste. Prejdite sa po uliciach Khao San Road, zjedzte svoju hmotnosť na thajskom tanieri a preskúmajte množstvo nádherných chrámov v Bangkoku. Potom odbočte na sever pre dobrodružstvá v džungli alebo na juh pre brilantné pláže na rajských ostrovoch.
Thajsko má zavedenú infraštruktúru cestovného ruchu, ktorá umožňuje ľahkú navigáciu, ale ponúka silnú dávku exotiky; ideálny pre nových cestovateľov hľadajúcich kultúrny zážitok a chcú sa cítiť bezpečne.

Kam ďalej: Kambodža je skvelou ďalšou zastávkou. Ponúka veľa zaujímavých miest v juhovýchodnej Ázii – úchvatné chrámy, úchvatné krajiny a skvelú kuchyňu s mimoriadnou atmosférou.

Kanada

Photo by thomaszbinden

Kanaďania sú preslávení tým, že sú veľmi priateľský – nehanbite sa, nezabudnite na rozhovor a môžete sa dozvedieť o zaujímavých lokálnych miestach. Táto obrovská krajina ponúka širokú škálu turistických zážitkov: napr. vidieť divú zver akou sú medvede, bizóny, losy, nasiaknuť zmesou severoamerickej a európskej kultúry v meste Québec. Ak chcete zažiť všetko, čo Kanada ponúka, potrebujete najmä čas. Ich vnútroštátne lety, vlaky a autobusové spojenia sú časté a je ich dostatok.

Kam ďalej: s horskými pásmami, pustinami, rušnými, chladnými pobrežnými mestami, regiónmi stratenými v čase, je USA ideálnou zastávkou pre cestujúceho nováčika.

Fidži

fiji fotografia
Foto od AdamSelwood

Fidži je skvelá voľba, ak hľadáte atmosféru rajského Pacifického ostrova. Rezorty tu ponúkajú veľa možností pre každý typ dovolenkárov pre páry, rodiny a dokonca aj sólo cestovateľov. Rezorty sú skvelý spôsob, ako si uľahčiť život na ostrove a mnohé ponúkajú príležitosť zažiť kultúrne aspekty života na Fidži. Najmä prostredníctvom speváckych a tanečných predstavení. Aby ste si predstavili život voľne žijúcich živočíchov a krásnej prírody, musíte sa ponoriť do vody – koralový a morský život je ohromujúci.

Kam ďalej: Chladná a svieža Kostarikanádherné pláže a letoviská, ako aj veľa možností pre turistov – a nikto ju neopustí bez navštívenia voľne žijúcich zvierat.

Japonsko

japan fotografia
Foto od szeke

Japonsko je veľmi bezpečnou krajinou na cestovanie s efektívnou a ľahko použiteľnou sieťou verejnej dopravy, ktorá spája všetky hlavné pamiatky. Lyžiarske strediská sú považované za najlepšie na svete, krajina je krásna, mestá bzučia (Tokio je také mesto, aké nikde inde na svete nenájdete). Japonskí ľudia sú mimoriadne príjemní, takže sa rozhodnete usadiť v tejto neuveriteľnej krajine hneď.

Kam ďalej: Omán je ďalšou zaujímavou destináciou. Zatiaľ čo Japonsko ponúka úplne inú atmosféru, ľudia sú rovnako priateľskí a radi ukazujú návštevníkom svoju krásnu krajinu.

Nový Zéland

new zeland fotografia
Foto od jbreiti

Nový Zéland je malá raketa vo všetkých veciach, ktoré ponúka, a to neprekonateľnou škálou aktivít pre gurmánov, milovníkov kultúry až po záujemcov o adrenalín. A vďaka svojej kompaktnej veľkosti a brilantným dopravným spojeniam, môžete byť v jednu minútu vo veľkolepej divočine, o niekoľko hodín neskôr skákať v aute a vychutnávať si víno v miestnej pivnici , a potom ráno byť v centre a navštíviť niektoré z filmových miest Pána prsteňov. Nový Zéland je populárnou zastávkou cestovateľov, takže si nájdeš veľa ďalších cestujúcich, ktorí ti ukážu kde sa dá napr. robiť zoskok s padákom alebo ochutnávať ustrice.

Kam ďalej: Nový Zéland zanechal dojem, takže ďalšia zastávka bude musieť byť hotové „peklo“. Steakmi, ochutnávkou vín, tangom a nočným životom, je tým peklom v pravom slova zmysle Argentína! Môže to trvať oveľa dlhšie, kým sa dostanete z bodu A do bodu B, ale budete obohatení o epické zážitky.

Zdroj: lonelyplanet

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre