17 prípadov, kedy Simpsonovci predpovedali budúcnosť

33475

Simpsonovci sú najdlhšie vysielaným americkým televíznym seriálom vôbec a sú skutočným kultúrnym fenoménom. V priebehu rokov definovali celú generáciu a rozosmiali rodiny po celom svete. Vďaka inteligentným textom a spoločenským komentárom nie je divu, že sa dokázali udržať vo vysielaní tak dlho. Počas svojho dlhého vysielania však Simpsonovci dokázali až desivo presne predpovedať budúcnosť. Od technológií až po trendy, predpovede seriálu sú také presné, že sa možno zamyslíte, či majú v scenáristickej miestnosti krištáľovú guľu.

1. Chybné hlasovacie zariadenia

simpsons photo
Photo by Aenigmatis-3D (Pixabay)

V 4. epizóde 20. série išiel Homer voliť v prezidentských voľbách a keď použil elektronický hlasovací stroj, pokúsil sa hlasovať za Baracka Obamu, ale ten mu stále menil hlas na Johna McCaina. Ukázalo sa, že o štyri roky neskôr museli byť hlasovacie zariadenia v Pensylvánii odstránené po tom, čo menili hlasy pre Baracka Obamu na Mitta Romneyho.

2. Inteligentné hodinky

smart watch photo
Photo by fancycrave1 (Pixabay)

Keď sa Lisa v budúcnosti vydá, jej manžel v roku 1995 používa inteligentné hodinky, ktoré môže používať ako telefón. Samozrejme, rýchlo sa posunieme do súčasnosti a ony existujú.

3. Prekladač detí

V epizóde z roku 1992 sa Homerov nevlastný brat pokúša vynájsť prekladač detí. Verte či nie, v roku 2009 sa na trhy dostal prekladač plaču s vlastnou aplikáciou.

4. Útok tigra na Siegfrieda a Roya

V epizóde „$pringfield“ z roku 1993 Guntera a Ernsta, ktorí sú paródiou na Siegfrieda a Roya, brutálne zmrzačí ich biely tiger. O desať rokov neskôr biely tiger Siegfrieda a Roya, Montecore, stiahol Roya z javiska za krk a vážne ho zranil.

5. Robotickí knihovníci

simpsons photo
Photo by stefangrage (Pixabay)

V epizóde „Lisina svadba“ je Lisina knihovníčka na vysokej škole android. V roku 2011 v novej futuristickej knižnici na Chicagskej univerzite roboty vyhľadávajú knihy pre návštevníkov.

6. Špionážny škandál NSA

Simpsonovci uniknú z karantény, ale Marge ich varuje, že ich môže ktokoľvek odpočúvať. Záber sa pretne na obraz budovy s nápisom Národná bezpečnostná agentúra. Rýchlo sa posunieme dopredu a zistíme, že skutočne špehujú takmer každého.

7. Škandál s konským mäsom

V epizóde z roku 1994 sa springfieldská obedárka Doris rozhodla načiahnuť do suda s konským mäsom, aby nakŕmila deti. V roku 2013 sa našli stopy konskej DNA v mäse Bird’s Eye a Taco Bell.

8. FaceTime

V epizóde „Lisina svadba“ Lisa cez videohovor oznámi Marge, že sa zasnúbila, čím predpovedá príchod videohovorov cez FaceTime a Skype.

9. Dlh Grécka

greece flag photo
Photo by Peggy_Marcoa (Pixabay)

V epizóde „Politicky neschopný s Homerom Simpsonom“ sa Homer objaví v parodickej relácii Fox News a na obrazovke je napísané: „Európa dáva Grécko na eBay“. O niekoľko rokov neskôr sa táto predpoveď stala až príliš pravdivou, až na tú vec s eBay.

10. Ukradnutý citrónovník

V epizóde „Citrón z Tróje“ z roku 1995 Shelbyville ukradne citrónovník a springfieldské deti proti nim začnú vojnu. Skutočne by niekto ukradol citrónovník v skutočnom živote? Áno. V roku 2013 bol v Houstone v Texase ukradnutý citrónovník.

11. Vypuknutie eboly

ebola photo
Photo by padrinan (Pixabay)

V epizóde „Lisa’s Sax“ sa Marge snaží Bartovi prečítať knihu s názvom „Curious George and the Ebola Virus“. V roku 2014 vypukla v západnej Afrike epidémia eboly. Zhoda okolností? Možno. Ale s presnosťou Simpsonovcov je to možné.

12. Kradnutie tuku za peniaze

V epizóde „Lard of the Dance“ sa Homer a Bart pokúšajú ukradnúť tuk zo Springfieldskej základnej školy a predať ho. V roku 2011 ukradli zo spoločnosti Bobby Tesslers St Louis Wings Co. v Rock Hill v štáte Missouri tuk v hodnote 2 000 dolárov.

13. Korupčný škandál FIFA

fifa organization photo
Photo by QuinceCreative (Pixabay)

V epizóde „Nemusíš žiť ako rozhodca“ je Homer vybraný, aby pomáhal rozhodovať na majstrovstvách sveta vo futbale, aby sa vykompenzovala korupcia v celej organizácii. Odvysielaná bola v roku 2014, tri mesiace pred skutočnými majstrovstvami sveta a obrovským škandálom, ktorý z toho vyplynul.

14. Nobelova cena

V epizóde „Elementary School Musical“ Milhouse vyberie profesora ekonomiky z MIT Bengta R. Holmströma za laureáta Nobelovej ceny za mier. Neskôr Holmström skutočne vyhral.

15. Wrecking Ball

V 5. epizóde 6. série Homer letí na búracej guli. O niekoľko rokov neskôr, v roku 2013, Miley Cyrus urobila to isté.

16. Ryba s tromi očami

Trojoká ryba Blinky v Simpsonovcoch je v tomto bode prakticky neslávne známa, pretože bola vystavená vysokému množstvu jadrového odpadu zo springfieldskej elektrárne. Medzitým po rokoch v Argentíne istý rybár chytil trojokú rybu, ktorú živila nádrž v blízkosti miestnej elektrárne.

17. Prezidentstvo Donalda Trumpa

simpsonovci
Photo by Sambeetarts (Pixabay)

Šestnásť rokov predtým, ako sa Donald Trump stal prezidentom Spojených štátov, Simpsonovci odvysielali epizódu „Bart to the Future“, v ktorej je Líza Simpsonová prvou prezidentkou a musí vyriešiť rozpočtovú krízu spôsobenú bývalým prezidentom Trumpom. Samozrejme, v tom čase to bolo vtipné, ale teraz už nie.

Zdroj

Barbora Piatková
Ahojte, volám sa Barbora a som študentkou informatiky na Masarykovej univerzite v Brne. Rada objavujem nové veci, športujem, trávim čas v prírode a nepohrdnem ani dobrým jedlom.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre