Situácia v Rusku môže urýchliť návrat trestu smrti – ľudia žiadajú krv a pomstu

323

Zatknutie a násilné vypočúvanie štyroch občanov Tadžikistanu podozrivých zo spáchania teroristického útoku v moskovskej radnici Crocus City Hall minulý týždeň bolo prvým prípadom, keď ruskí bezpečnostní agenti otvorene zverejnili zábery mučenia údajných teroristov. Zamestnanci štátnych médií uviedli, že ich nadriadení požiadali, aby zdôraznili brutalitu, s akou úrady zaobchádzali s podozrivými. Policajti novinárom povedali, že iba reagujú na požiadavky ruského ľudu, ktorý vraj chce vidieť krv a pomstu.

 

Niekoľko hodín po prvých správach o zatknutí údajných páchateľov teroristického útoku sa začali objavovať fotografie a videá mučenia podozrivých. Dve z najčastejšie zdieľaných videí – jedno, na ktorom jednému z páchateľov odrazávajú ucho a nútia ho ho zjesť, a druhé, na ktorom je ďalší páchateľ mučený elektrickým prúdom – boli zobrazené státisíckrát.

Všetci štyria podozriví boli pred svojím súdom poriadne zbití. Jedného z nich dokonca priviezli do súdnej siene na invalidnom vozíku a v bezvedomí.

Ruské štátom financované a provládne médiá sa snažili vyzdvihnúť zbitý stav všetkých štyroch podozrivých počas ich vystúpenia pred súdom. Zverejnenie videí s mučením bolo schválené a chcú, aby sa zábery čo najviac rozšírili.

„Spálené pohlavné orgány, odrezané ucho…ato je len začiatok. Ďalej budú odrezané prsty. Je to preventívne opatrenie,“ povedal agent zapojený do vyšetrovania. Tato demonštrácia prinúti mnohých ľudí zamyslieť sa nad následkami.

Obyvatelia si žiadajú krv a pomstu. Podľa všetkého, reakcia ruských predstaviteľov dáva za pravdu tvrdeniam policajtov, že pokyny zdieľať zábery z mučenia prišli zhora. Hovorca Kremľa, Dmitrij Peskov, sa k videám odmietol vyjadriť. Predseda Bezpečnostnej rady, Dmitrij Medvedev, však sľúbil, že zabijú každého, kto sa podieľal na teroristickom útoku.

Federálni predstavitelia neboli nadšení z týchto videí.

„Možno je to naozaj jediný spôsob, ako sa vysporiadať s takýmito teroristami, ale nemali by sme sa odkloniť od prístupov ako od Wagnerovcov?“ povedal poslanec Štátnej dumy z ruskej vládnucej strany. „Tieto videá môžu spôsobiť pravý opak ukľudnenia. V našej krajine je veľa idiotov, ktorí sú schopní mučiť ľudí elektrickými šokmi za čokoľvek.“

Poslanec taktiež povedal, že sa obáva, že tieto videá o mučení by mohli urýchliť návrat trestu smrti. Niektorí ľudia vo vláde už roky spomínajú túto myšlienku. Je síce dobré, že ľudia ako senátor sa stále jasne vyjadrujú proti trestu smrti, ale takéto videá ľudí len viac rozohňujú.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre