Škola pre dospievajúcich, ktorú by sme určite ocenili aj u nás

408
skola-dospievania1

V Prtlande v štáte Maine vznikla zaujímavá myšlienka, ktorá ma pomôcť dospievajúcim ľuďom riešiť „dospelácke“ problémy. Vznikla tam škola dospievania, ktorá má za úlohu pomáhať generácii inak zvanej ako „milenials“ alebo generácia „Y“, ako sa vysporiadať s klasickými problémami, ktoré sú spojené s dospievaním a osamostatnením sa.

Idea vznikla keď si jedna zo zakladateliek všimla ako mladí ľudia bojujú s vybavovaním si poistenia a poistná spoločnosť im ponúka kurzy ako nato. Vtedy si povedala, že týmto ľuďom treba ukázať, že v tom nie sú sami. Na internete rastie počet príspevkov na sociálnych sieťach ako sa títo mladí dospelí snažia správať ako dospelí ale bohužiaľ zlyhávajú a vznikajú tak komické príbehy.

Škola ponúka workshopy, kde sa snaží túto generáciu ľudí naučiť ako robiť bežné veci ako varenie, platenie účtov, manažovanie financií, time management, networking a pod. Jednoducho im ukázať, že v tom nie sú sami a sú tu ľudia, ktorí sú ochotní im s tým pomôcť.

zdroj

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre