Slon známy ako Dumbo zomrel po tom, čo si pri nútenom vystúpení zlomil obe zadné nohy

693

Slon, ktorý bol označený za „reálneho Dumba“, bol nútený tancovať pre turistov v thajskej zoo. Týmto ľuďom sa to však vymklo spod kontroly a Dumbovi už nik nedokázal pomôcť, pretože po niekoľkých dňoch od vystúpenia zomrel.

Foto od youtube

Charitatívna spoločnosť Moving Animals začala po tomto incidente zdieľať zábery, ktoré ukazujú, ako zviera tancuje na vyvýšenom mieste v zoo Phuket v Thajsku. Charita okamžite spustila petíciu na jeho záchranu a umiestnila ho do neďalekej zvieracej svätyne s cieľom toto zviera zachrániť. Táto petícia rýchlo získala viac ako 200 000 podpisov. Jeho zadné nohy však boli také slabé až si ich nakoniec zlomil a zomrel o týždeň neskôr. Amy Jones, spoluzakladateľka Moving Animals, povedala: „Toto je tragický a hrozný koniec extrémne krátkeho života Dumba. Jeho kostrové telo jasne naznačovalo, že nie je zdravý a môže trpieť podvýživou a vyčerpaním. Zoologická záhrada však neurobila nič, aby mu pomohla. Učinila tak až po tom, čo sa k nej dostala medzinárodná kritika.“

Foto od youtube

Tento slon mal zlomené obidve zadné nohy a zoologická záhrada si to tri dni ani nevšimla. Zoo sa o svoje zvieratá nestará tak, ako by mala. Viaceré z nich sú podľa Amy veľmi zanedbané. „Dúfame, že Dumbo teraz nájde mier, ktorý bol tak kruto popieraný v jeho živote a že jeho tragický príbeh donúti thajské úrady ukončiť tieto zastarané zaobchádzanie so zvieratami,“ povedala Amy.

Veterinár, ktorý ho vyšetroval, tvrdil, že bol veľmi slabý. Manažér zoo – Pichai, pre The Phuket News sa vyjadril, že Dumbova smrť ho hlboko zasiahla. Pre noviny povedal: „Nikto nechce stratiť niekoho, koho miluje. Urobili sme, čo sme urobiť mohli, aby sme ho ochránili.“

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Tommy
19. mája 2019 13:30

Uz som si myslel ze zas utocia na cirkusy lebo hippisaci nemaju co lepsie robit v nude… :)

Zasnem
20. mája 2019 9:53

“Dúfame, že Dumbo teraz nájde mier“, toto je az trapne