Slováci pijú menej piva ako kedysi. Jeho spotreba výrazne klesla

613

V roku 2022 vypili Slováci v priemere 59,1 litra piva. Štatistický úrad Slovenskej republiky informuje, že pred 30 rokmi bola spotreba piva vyššia, a to o viac ako tretinu. Najviac piva sa v ére samostatného Slovenska vypilo v roku 1994, kedy každý obyvateľ Slovenska skonzumoval v priemere 93,4 litra piva za rok.

„Spotreba piva potom len klesala a až tesne pred pandémiou objem predaného piva znovu rástol. Spotreba sa však pohybovala už len okolo 70 litrov za rok. Dva roky pandémie priniesli prudký pokles konzumácie piva, ktorý sa udržal aj minulý rok, kedy bola spotreba na obyvateľa najnižšia od vzniku samostatného Slovenska,“ vyjadril sa k situácii riaditeľ odboru štatistiky životnej úrovne obyvateľstva Štatistického úradu SR, Róbert Vlačuha.

Zdroj: freepik

Podľa údajov statista.com mala v roku 2022 najvyššiu spotrebu piva v Európe Česká republika so 129 litrami, za ňou nasledovalo Rakúsko so 101 litrami a Poľsko s 92 litrami na obyvateľa. Slovensku v tomto rebríčku patrila 14. pozícia.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre