Dobré správy pre Slovákov: Slovenská pošta plánuje dohodu s AliExpressom a Wishom

361

Na Slovensku sa od júla zaviedla povinnosť platby colných poplatkov na každý tovar zakúpený mimo Európskej únie. Pre Slovákov to znamenalo aj výrazne vyššie ceny z internetového obchodu AliExpress a Wish. Slovenská pošta však plánuje viaceré zásadné novinky. Chce zakúpiť až 500 elektrických áut, ktoré majú zrýchliť a zjednodušiť doručovanie. Slovenská pošta plánuje s AliExpressom a Wishom dohodu, čo by znamenalo aj to, že clo sa platiť nebude.

Zdroj: flickr

Česká pošta spolupracuje so spomínanými internetovými obchodmi už od minulého roka. Martin Ľupták, generálny riaditeľ Slovenskej pošty, sa vyjadril v rozhovore pre živé.sk, že sa chce pripojiť k Českej pošte v rámci doručovania z AliExpressu a Wishu. „Dohoda je v štádiu finalizácie. Plánujeme, že bude účinná od polovice novembra,“ potvrdil túto novinku generálny riaditeľ.

Zdroj: wikimedia

Internetový obchod AliExpress plánuje otvoriť sklad v susednom Poľsku a odtiaľ odosielať objednaný tovar. Tento sklad bude otvorený už od 11. novembra. Doručenie tovaru bude výrazne rýchlejšie, na Slovensko by mal byť objednaný tovar doručený do 3 dní.

ZDROJ

 

 

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre