Ťaháme sa za dovolenkami a výletmi do zahraničia a pritom doma máme hotové skvosty – napríklad taký Slovenský raj

1530

Aj keď mnoho Slovákov odchádza na dovolenky a výlety do zahraničia, k moru a do exotických dovolenkových rezortov, my sme sa rozhodli pripraviť si pre Vás článok/tip na príjemnú dovolenku alebo výlet na Slovensku v Slovenskom raji.

ZaujímavySvet/Damián Sabol

 

Krásny niekoľkodňový výlet v Slovenskom raji vo dvojici alebo s rodinou? Je už iba na Vás ako sa rozhodnete a zažijete tento RAJ.

Pokiaľ hľadáte, pokoj, odpočinok, ticho a spojenie s prírodou odporúčame Vám ubytovať sa v Chatovej oblasti Teplička. Táto oblasť sa nachádza v miernej doline, blízko dediny Teplička. Je obkolesená zelenými lesmi, nájdete tu niekoľko prameňov a z vrcholy kopcov ponúkajú nádherný výhľad.

ZaujímavySvet/Damián Sabol

 

Medzi prvé odporúčané zastávky by sme určite zaradili Spišský hrad. Hrad bol v roku 1993 zaradené do svetového dedičstva UNESCO spolu so Spišským Podhradím a Spišskou Kapitulou, ktoré tiež odporúčame navštíviť. Do hradu sa dostanete za poplatok od 3 do 6 eur a budete mať možnosť podrobne si prezrieť vonkajšie vnútorné a aj múzejné časti. Do niektorých časti je povolený prístup aj so štvornohými miláčikmi.

ZaujímavySvet/Damián Sabol

 

Slovenský raj je otvorený celoročne, no neodporúčame návštevu menej skúseným turistom. Mnohé z chodníkov obsahujú náročné úseky, dlhé rebríky, ťažké stúpania, nehovoriac o nízkych teplotách v hlbokých roklinách.

ZaujímavySvet/Damián Sabol

 

Najznámejší z kaňonov je rozhodne Prielom Hornádu. Tento kaňon vytvorila rieka Hornád, okolo ktorej je vybudovaný chodník v úseku približne 12 kilometrov. V ústi Kláštorovej rokliny sa nachádza visutá lávka, kde sa chodník rozdeľuje. Kaňon je považovaný za jeden z najkrajších, priezračne čistá voda, vysoké skaly a čerstvý vzduch to všetko a ešte viac nájdete práve tu.

ZaujímavySvet/Damián Sabol

 

Najnavštevovanejšia roklina sa nazýva Suchá Belá a ak ste rozhodnutý pre náročnejšiu túru dá sa z nej napojiť na Prielom Hornádu. Roklina ponúka mnoho úsekov, kde sa budete pohybovať iba po drevených lávkach, šplhať po rebríkoch alebo prechádzať niektorými užšími úsekmi.

ZaujímavySvet/Damián Sabol

Osobne sme však mali najlepší pocit z návštevy Tomášovského výhľadu. Výstup nieje náročný a zvládne ho naozaj každý. Výhľad, ktorý sa Vám naskytne je skutočne nezabudnuteľný. Budete mať možnosť vidieť Prielom Hornádu, Vysoké Tatry ale hlavne krásnu prírodu.

slovenský raj photo
Photo by traveltipy.com

Slovenský raj ponúka nekonečne veľa možností pre turistov, cyklistov, bežcov…, preto sme tu vymenovali pár miest ktoré sme osobne vyskúšali a odporúčame ich navštíviť.

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre