Slovinský hrad Predjama je jedinečný najmä tým, že je postavený na strmom útese

925

Slovinsko je maličká krajina, no o to zaujímavejšia a zároveň je plná skvostov, aké nikde inde vo svete neuvidíte. Jedným z takých klenotov je aj tamojší hrad postavený na 400 metrovom útese. Nestojí tam však sám, patrí mu aj bezprostredne pri ňom ležiaca jaskyňa.

https://www.instagram.com/p/BxGGW2khg9r/?utm_source=ig_web_copy_link

Hrad Predjama je jedinečný svojho druhu najmä tým, že tvorí vstupnú bránu do sieti tajných chodieb a krásnej jaskyne. Stredoveký hrad bol postavený v 13. storočí a je zapísaný aj do Guinnessovej knihy rekordov ako „Najväčší jaskynný hrad“. Táto nádherná stavba sa môže popýšiť 4 poschodiami. V priebehu rokov bol využívaný najmä ako pevnosť pre mnohých šľachticov a jeho tajné chodby boli vždy veľmi dôležité. V 15. storočí bol pánom hradu vychýrený zlodej, ktorý zabil veliteľa cisárskej armády a bol nútený utiecť. Práve tento hrad sa stal jeho útočiskom a jeho skryté chodby využíval na to, aby získaval zásoby a pokračoval vo svojich lúpežiach.

Dnes je hrad Predjama otvorený celoročne a ak ho chcete navštíviť, tak si rovno pozriete nielen hrad, ale aj veľkú jaskyňu Postojna, ktorá patrí hradu a je to jedna z vôbec najnavštevovanejších jaskýň v celej Európe. Slovinsko však toho ponúka toľko, že jeho návštevu nikdy neoľutujete. Navyše, ide o veľmi maličkú krajinu, ktorú prejdete krížom krážom za pár dní. A verte, že nudiť sa tam určite nebudete.

View this post on Instagram

Предьямский замок. Очень необычное место ?Средневековый замок искусно встроен в скалу, которая послужила базовым элементом несущей конструкции. Замок прикрывает собою вход в гигантскую пещеру. Fyi: входной билет 13.8 евро (мы покупали 1 билетом в Постойнские пещеры и замок – 35.7 евро). 9 км от Постойнских пещер. В летнее время работает с 10 до 18. При входе выдают аудио гид, рассчитан на 1 час интересной экскурсии по замку. #kuzmenkotrips #slovenia #predjamacastle #travel #travelguide

A post shared by Kuzmenko (Demskaya) Tatiana (@albinaalberta) on

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre