SNS chce zakročiť proti ZOMRI, stránku označujú za médium plné nenávisti

560

Najprv to boli oficiálne médiá, teraz už sú to aj satirické stránky. Ide o potál ZOMRI, ktorý leží v žalúdku najmä predsedovi SNS, Andrejovi Dankovi. Ten patrí už niekoľko rokov medzi najčastejšie objekty satirickej stránky Zomri, ktorú na sociálnych sieťach sleduje mnohopočetná časť Slovenska.

REFRESHER SK/youtube

Keď novinári upozornili na jeho odpísanú diplomovú prácu, keď autom nabúral do semafora alebo keď niekedy vypustil z úst niečo, čo nechcel, na Zomri okamžite reagovali vtipnými videami a obrázkami s Dankovou podobizňou. Spolu s Dankom boli terčom vtipov aj Martina Šimkovičová a Lukáš Machala.

andrej_danko_official/instagram

„Považujete za normálne, že máme stránku ZOMRI, keď nám tú strieľali na premiéra?“ spýtal sa v nedeľu šéf SNS na sociálnych sieťach.

Satirická stránka s dávkou paródie, vznikla v roku 2016. Časom sa z toho stala vplyvná stránka, ktorú aktuálne okolo 400-tisíc používateľov na Facebooku aj Instagrame. Oba účty spravuje kolektív anonymných administrátorov. Autormi príspevkov sú aj kreatívni fanúšikovia stránky.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Andrej Danko (@andrej_danko_official)

Proti Zomri sa postavilo viacero politikov. Minister životného prostredia, Tomáš Taraba, označil stránku za nástroj nenávisti. V TA3 Danko hovoril o „uprataní médií vrátane Zomri“, no akosi im nedochádza, že to nie je spravodajské médium, ale obyčajná stránka na Facebooku. Výzvy na trestné stíhanie satirickej stránky Zomri zo strany vicepremiéra Tomáša Tarabu sú volaním po extrémnom obmedzení slobody prejavu.

Ako informuje portál Denník N, podľa všetkého chce Andrej Danko prostredníctvom štátnych orgánov ovplyvniť samotnú Metu, aby proti Zomri zakročila. Administrátori podľa neho porušujú zákony, avšak neuviedol o aké zákony konkrétne ide.

Podľa Tarabu by sa webom mali zaoberať orgány činné v trestnom konaní. Tie by sa ale podľa všetkého mali opäť zamerať aj na extrémistu Daniela Bombica (Dannyho Kollara), ktorý údajne na sociálnej sieti Telegram zverejnil údaje týkajúce sa administrátorov Zomri, vrátane fotografie dieťaťa jedného z nich. Medzi fotkami je aj záber, ako muž, ktorý má byť údajne jednym z adminov, vedie dieťa do škôlky, dokonca uviedol aj to, v ktorej obci sa táto škôlka nachádza a nechýbala ani fotka auta tohto muža s poznávacou značkou.

Bombic už v minulosti zverejňoval adresy a ďalšie osobné údaje ľudí, ktorých nemal v obľube. Bol medzi prvými, kto zverejnil na internete občiansky preukaz atentátnika na premiéra. Avšak toto je prvý krát, čo zatiahol do šikany aj deti.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre