Zo 70 000 miniatúrnych váz vytvoril úžasnú sochu. Pozrite sa, ako vyzerá

2122

Gregoire Scalabre je francúzsky keramik a sochár, ktorý vytvára unikátne diela. Neustále sa snaží zlepšovať a posúvať hranice svojho remesla, o čom svedčia aj jeho nedávne počiny. Jeho najnovší výtvor je totiž kolosálna socha vytvorená zo 70 000 ručne vyrobených keramických váz!

Socha je 6,5 metra vysoká, vyše 3 metre široká a predstavuje ódu na grécku morskú nymfu Thetis. Ľudia ju po prvý raz mohli vidieť na podujatí Homo Faber v Benátkach, kde bola súčasťou výstavy s názvom Porcelain Virtuosity.

Každá váza je vysoká približne 2 – 3 centimetre, pričom široká je 1 centimeter. Vďaka tomu bolo možné vytvoriť sochu z toľkých kusov. Umelec pri tom použil techniku a la Motte. Ide o spôsob, vďaka ktorému mohol z jednej guličky hliny vytvoriť viacero miniatúrnych váz.

Scalabre prezradil, že nemal žiadny vzor, podľa ktorého by sochu tvoril. Dokončoval ju inštinktívne. To znamená, že vázičky usporiadal a porovnal podľa tvarov a farieb, aby vyjadrovali posolstvo.

Ak vás umelcova tvorba zaujala, neváhajte si prezrieť aj jeho sociálne siete! Môžete tak urobiť na tomto odkaze.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre