Z Lega vytvára obdivuhodné sochy a dnes vám prinášame 10 najlepších

4701

Lego je dodnes mimoriadne obľúbenou hračkou. Prečo? Pretože sa prostredníctvom týchto plastových kociek môžu tvorivo prejaviť ľudia rôznych vekových kategórií. Jedným z umelcov, ktorí posunuli stavanie Lega na novú úroveň, je Sean Kenney. Umelec je známy svojím neuveriteľným talentom. Dokáže totiž z Lega vytvárať úžasné realistické zvieratá. Koľko sa tomu venuje, čo ho k tomu priviedlo a množstvo ďalšieho sa dočítate nižšie.

lego animals sean kenney 1
Zdroj: Sean Kenney
lego animals sean kenney 2
Zdroj: Sean Kenney
lego animals sean kenney 3
Zdroj: Sean Kenney

S hračkami Lego sa hrá už odmala. Ako chlapec bol hotový Lego maniak, čo bolo aj dôvodom, prečo si na narodeniny vždy prial práve túto hračku. Jeho záľuba však detstvom neskončila, pokračovala aj v období dospievania a napokon aj dospelosti. S pribúdajúcim vekom však nabrali na zložitosti, až sa začal stavaniu kociek venovať profesionálne. Dnes je to Kenneyho práca na plný úväzok.

lego animals sean kenney 5
Zdroj: Sean Kenney
lego animals sean kenney 6
Zdroj: Sean Kenney
lego animals sean kenney 11
Zdroj: Sean Kenney

A čo ho k tomu vlastne priviedlo?  Lego je podľa neho mimoriadne zábavné a odráža jeho osobnosť – aj on je údajne organizovaný a logický, no zároveň sa rád baví a smeje. A čo môže byť lepšie, než celé toto pretaviť do detskej hračky založenej na farbách, rovných líniách, pravidlách a matematike?

Každý jeho projekt začína niekoľkými nákresmi. Keď navrhuje sošku, zhromaždí čo najviac fotografií a nákresov daného predmetu a následne pomocou počítača vytvorí základný tvar a veľkosť. Vyžaduje si to množstvo vizualizácie a skúmanie modelu z každej strany. Neustále niečo mení, dokonca sa stáva, že vytvorí viacero prototypov. Niektoré jeho sochy sú také veľké, že si vyžadujú nielen viac rúk, ale aj niekoľko mesiacov času.

lego animals sean kenney 13
Zdroj: Sean Kenney
lego animals sean kenney 17 2048x1536 1
Zdroj: Sean Kenney
lego animals sean kenney 19
Zdroj: Sean Kenney
lego animals sean kenney 20
Zdroj: Sean Kenney

Sean Kenney má bezpochyby mimoriadny talent, čo sa odzrkadľuje aj na jeho sérii Lego zvierat. Jeho výtvory nielen precízne zachytávajú podstatu živočíšnej ríše, ale nás aj inšpirujú k tomu, aby sme si vážili krásu a rozmanitosť prírody.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.