Spoločnosť Twitter prichádza s novinkou, a to len pár dní po tom, ako vedenie nad touto sociálnou sieťou prevzal miliardár Elon Musk. Twitter spustil v sobotu nový systém predplatného, ​​v rámci ktorého získajú užívatelia pri svojom účte modrú ikonu, ktorá teraz slúži na označovanie overených profilov.

Zdroj: Youtube

Zmena predstavuje koniec súčasného overovacieho systému na Twitteri, ktorý bol spustený už v roku 2009 na to, aby zabránil odcudzeniu identity účtov významných celebrít či politikov. Sociálna sieť Twitter mala doposiaľ približne 423 000 overených účtov, z ktorých mnohé patrili aj novinárom z celého sveta. 

elon mask

Účty verejne činných osobností by mali dostať v rámci nového systému dodatočný symbol označujúci overený účet. Ako vnímate vy celú túto situáciu? Je podľa vás krok Elona Muska správny?

ZDROJ

Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.