Šokujúce informácie z Bieleho domu! Rusko ponúka na adopciu ukrajinské deti

84

Biely dom označil správy, že Rusko dáva na adopciu deti unesené z Ukrajiny, za dôveryhodné. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť, Jake Sullivan, tento postup označil za opovrhnutiahodný a otrasný.

„Tieto ukrajinské deti patria k svojim rodinám na Ukrajinu. Rusko vedie vojnu nielen proti ukrajinskej armáde, ale aj proti bežným Ukrajincom. Ako povedal Joe Biden, Rusko sa na Ukrajine dopúšťa vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti. Naďalej budeme stáť pri Ukrajincoch a pomáhať im v obrane proti barbarskej vojenskej agresii Ruska,“ povedal Sullivan.

Britský denník Financial Times (FT) napísal, že 4 deti, ktoré boli unesené z Ukrajiny do Ruska, boli pravdepodobne ponúknuté na adopciu prostredníctvom webovej stránky napojenej na vládu v Moskve.

Pri svojom vyšetrovaní využívali nástroje na rozpoznávanie tvárí, verejné záznamy a rozhovory s rodinnými príslušníkmi unesených detí. Identifikoval tak 4 deti vo veku od 8 do 15 rokov, ktoré boli údajne unesené z detských domovov na Ukrajine.

Zdroj Ben Wicks

Rusko je dlhodobo obviňované, že počas invázie na Ukrajinu odviedlo na ruské územie veľké množstvo detí. Na ruskú ombudsmanku pre práva, detí Mariju Ľvovovú-Belovovú, a ruského prezidenta Vladimira Putina bol dokonca vydaný zatykač Medzinárodným trestným súdom (ICC) v Haagu.

Ukrajina tvrdí, že do Ruska bolo od februára 2022 nelegálne odvedených viac ako 19-tisíc detí. Ruská strana vrátila na Ukrajinu zhruba 400 detí.

Rusko však tieto obvinenia odmieta a tvrdia, že deti odviedli z oblasti bojov v záujme ich vlastnej bezpečnosti.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre