Šokujúce straty Pabla Escobara – kam nenápadne mizli jeho peniaze?

408

Pablo Escobar, neslávne známy kolumbijský narkobarón, patril medzi najbohatších ľudí na svete. V 80. rokoch 20. storočia kontroloval 80% svetového trhu s kokaínom a denne zarábal milióny dolárov.

Zdroj disier

Vzhľadom na obrovské množstvo peňazí, ktoré jeho kartel produkoval, mal Escobar problém s ich uskladnením. Hotovosť často ukladali do starých skladov a podzemných úkrytov. Vodca kartelu údajne strácal až miliardu dolárov ročne len preto, že potkany mu jeho peniaze jedli alebo ich znehodnocovali vlhkosťou a plesňou.

V jednom rozhovore jeho brat Roberto Escobar, ktorý bol hlavným účtovníkom kartelu, priznal, že zhruba 10% z hotovosti bolo každoročne zničených hlodavcami alebo inými prírodnými faktormi. Okrem toho, Escobar pravidelne spaľoval peniaze na kúrenie alebo ich používal ako „vatu“ pri úteku pred políciou.

Tento bizarný aspekt jeho života len podčiarkuje, aké obrovské bohatstvo a zároveň neudržateľné náklady boli spojené s jeho nelegálnou činnosťou. Escobarove príjmy boli také astronomické, že mohol strácať miliardy bez toho, aby to výrazne ovplyvnilo jeho moc a vplyv.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre