Chystáte sa cestovať sami, ale neviete, ako na to? Tu je zopár rád, čo v takom prípade robiť

456

Ak ste ešte nikdy neskúšali cestovať sami, možno máte obavy, aké to bude – či sa nebudete cítiť osamotene, unudene alebo nepohodlne. Možno máte pocit, že každú jednu minútu musíte niečo robiť, aby to bol vydarený výlet. Dnes vás vyvedieme z omylu a prezradíme vám, čo robiť, ak sa chystáte na dovolenku sami.

1. Výhľady, výhľady, výhľady

sightseeing photo
Kanenori / Pixabay

Ak idete prvýkrát sami a nie ste si istí, čo máte robiť, choďte na túru a užite si nádherný výhľad. Nemusí to byť však hneď túra. Môžete si ísť pozrieť blízke ulice, obehať celé mesto alebo si jednoducho sadnúť do parku a sledovať miestny život. Najlepšie na cestovaní osamote je to, že môžete nakladať s časom ako sa vám zachce. Tak to využite a hor sa do sveta!

2. Navštívte múzeum

museum photo
Pexels / Pixabay

Ak si radi užívate výhľady, pravdepodobne si vychutnáte aj návštevu múzea alebo galérie. Keď cestujete s rodinou alebo priateľmi, nemáte príliš čas si vychutnávať výtvory druhých ľudí. Osamote je to však celkom iný prípad. Môžete obdivovať obľúbené diela, vynechať tie, čo vás nezaujímajú a doslova nasiaknuť pokojnú atmosféru.

3. A čo kurz?

course photo
hfossmark / Pixabay

Je to jeden z našich top tipov. Od kurzy varenia miestnych jedál cez jazyky až po rôzne druhy umenia – je toho toľko na výber! Cestovanie je predsa o vzdelávaní sa a čo je lepšie, než sa zúčastniť niekoľkých hodín?

4. Môžete ísť na predstavenie

theatre photo
TravelCoffeeBook / Pixabay

Je to ďalšia z najlepších vecí, čo môžete urobiť – priblížiť sa tamojšej kultúre. Nezáleží, či pôjdete na koncert, divadelnú hru, balet, operu alebo na malé predstavenie v lokálnom bare. A keďže sa celý čas budete sústrediť na šou, nebudete myslieť na to, že ste sami.

5. Oddýchnite si pri vode

beach photo
adamkontor / Pixabay

Či už je to more alebo bazén – kto nemá rád trošku oddychu pri vode? Vyhrejete sa na slnku, trošku si zaplávate, možno vyskúšate nový druh športu. Je to len na vás.

6. Vyskúšajte niečo nové

surfing photo
Pexels / Pixabay

Vystúpte zo svojej komfortnej zóny a skúste spraviť niečo, čo ste doteraz nerobili. Môže to byť spomínaný kurz, šport alebo karaoke. Prekročte svoje hranice a užívajte si život.

7. Kúpele

spa photo
Tumisu / Pixabay

Aj keď je skvelé tlačiť sa do nových vecí, rovnako dôležitý je odpočinok. Navštívte kúpele a nechajte sa celý deň hýčkať. Užite si váš čas a zrelaxujte.

8. Čítajte si

reading photo
StockSnap / Pixabay

Ak si chcete od aktivít trochu oddýchnuť, ale nechcete byť celý deň na hoteli, zoberte si knižku a vyrazte von.

9. Vyrazte na večeru

dinner photo
pau_noia0 / Pixabay

To, že cestujete sami, neznamená, že si nemôžete užiť dobrú večeru. Jedlo je jedným z najväčších radostí cestovania a nemali by ste si ho nechať ujsť len pre to, že nemáte spoločnosť. Ktovie, možno práve tam spoznáte nových ľudí.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre