Sopka na Islande opäť vybuchla. Láva sa dostala až k obranným múrom mesta

95

Islandská sopka na Reykjaneskom polostrove opäť vybuchla, pričom prúdy lávy dosiahli obranné múry mesta Grindavík. Erupcia si vyžiadala evakuáciu obyvateľov a uzavretie ciest. Mestské obranné múry boli zatiaľ účinné, ale nebezpečenstvo stále pretrváva. Miestne úrady zabezpečili evakuáciu a prijali ďalšie ochranné opatrenia.

Zdroj: malaysia.news.yahoo.com

Situácia a následky

Láva skomplikovala dopravu na cestách vedúcich do mesta Grindavík, ale situácia sa zlepšuje. Mesto má zabezpečený prívod vody, aj keď je stále bez elektriny. Aktivita lávy sa výrazne znížila, ale mesto je stále v pohotovosti.

Zdroj: malaysia.news.yahoo.com
Zdroj: malaysia.news.yahoo.com

Erupcie sopky na Reykjaneskom polostrove sú časté a predstavujú vážne riziko pre obyvateľov. Úrady pokračujú v monitorovaní situácie a prijímaní opatrení na ochranu obyvateľstva a infraštruktúry.

Zdroj



Alžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre