Španielsko v lete posilní ochranu v tých najznámejších destináciách, kde sa bude pohybovať až 40 000 policajtov

179

Ak sa chystáte v lete na dovolenku do Španielska, tak mali by ste vedieť, že situácia sa v krajine na dva mesiace zmení. Tamojšie úrady totiž majú v pláne nasadiť viac ako 40 000 policajtov, ktorí sa budú pohybovať v okolí turistických miest.

spanish fotografia
Foto od skaramelka

Policajné hliadky budú návštevníci stretávať oveľa častejšie a vo väčšom počte, ako obvykle. Dôstojníci z Národnej polície a Občianskej gardy budú umiestnení v deviatich obľúbených oblastiach a dôvodom je najmä to, že sa budú snažiť zabrániť prípadným teroristickým útokom. Medzi takéto mesta patrí aj obľúbený Madrid, Ibiza, Valencia, Andalúzia, Kanárske ostrovy, Galícia a iné. Tieto policajné jednotky sa budú pohybovať po krajine celé leto, a to od 1.7. až do 31.8.

Španielske ministerstvo vnútra prijalo plán „Operácia leto“ s cieľom podniknúť kroky, ktoré budú predchádzať teroristickým útokom, pričom posilňujú bezpečnostné opatrenia na podujatiach a miestach, ktoré priťahujú veľký počet ľudí. Na Baleárskych ostrovoch, medzi ktoré patrí Ibiza, bude trvať táto akcia až do konca septembra. Španielsko je v súčasnosti uprostred vážnej teroristickej hrozby, čo znamená, že takýto útok je veľmi pravdepodobný a očakávaný.

Oficiálne odporúčanie britského ministerstva zahraničných vecí znie: „Teroristi sa pravdepodobne budú pokúšať vykonať útoky v Španielsku. Španielske orgány prijímajú opatrenia na ochranu návštevníkov, ale návštevníci by mali byť veľmi ostražití a bedlivo sledovať pokyny miestnych orgánov.“ Zvýšená hrozba teroristického útoku je však takmer na celom svete. Skrátka by ste mali byť teraz ostražití ešte o niečo viac, ako kedykoľvek predtým.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre