Spoločnosť využíva na tvorbu jedinečných pamiatkových predmetov starobylé umenie

421

Strata milovaného človeka alebo zvieracieho miláčika je vždy jednou z najťažších udalosti, s ktorými sa v živote stretnete. Mnohí preto túžia po nejakej zmysluplnej spomienke, aby si tak „udržali“ svojho milovaného na dosah ruky.

Davenport Memorial Glass je spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu rôznych druhov fyzických upomienok a vytvára jedinečné sklenené figúrky, ktoré zväčša obsahujú malé množstvo popola milovaného človeka či zvieraťa. „Naším cieľom je fyzicky zachytiť moment, vytvoriť pamiatku, ktorá dokáže vrátiť spomienku,“ píše Davenport na svojich webových stránkach. „Nič vám síce nevráti vašu milovanú osobu ani zvieratko, ale dúfame, že aspoň takto vám pomôžeme zapamätať si vzácny čas s nimi strávený.“

Niektorí svojich domácich miláčikov pohrebú, iní zas takú možnosť nemajú. Tak či ona, spoločnosť ponúka zaujímavú alternatívu pre obidve skupiny ľudí. Pamiatkové predmety môžu, ale aj nemusia obsahovať popol zosnulých. Spoločnosť využíva vzácny druh starobylého umenia v kombinácii s modernými technikami.

Muž menom Cameron, ktorý je zakladateľom spoločnosti Davenport sa vyjadril, že pred 10 rokmi stratil svojho dobrého priateľa a jediné, čo mu zostalo, bola lyžica popola. Tú si odložil na policu až mu jedného dňa napadlo, že z neho urobí mramor. Cameron však drží svoju špeciálnu techniku v utajení, pretože strávil roky tvrdou prácou a zdokonaľoval ju. „Kontaktovalo ma veľa sklárskych umelcov, ktorí sa pýtali, ako to robím. Jedného dňa chcem mať vlastnú triedu, ktorú budem učiť.“

Avšak, táto práca je aj veľmi smutná. „Jednou z najťažších častí mojej práce je, keď počúvam smutné príbehy. Vnútri ma to úplne zožiera. Dostávam veľa smutných e-mailov a často si musím robiť prestávky, aby som ich dokázal dočítať,“ povedal umelec. Samozrejme, je tu aj tá lepšia stránka. Spoločnosť vyrába kusy, ktoré presahujú umenie a stávajú sa vzácnymi spomienkami, ktoré môžu skutočne zmeniť životy klientov.

Zdroj

Foto: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre