Spoločnosti prišli s revolučnou myšlienkou. Vytlačili prvý 3D dom v štáte Texas.

455

1 miliarda ľudí po celom svete nemá možnosť bývať v adekvátnych podmienkach a domoch. Preto sa 2 spoločnosti spojili a prišli s myšlienkou, ktorá môže byť naozaj prospešná pre mnoho ľudí.

Prvý povolený americký 3D dom bol vytlačený v Austine v štáte Texas.

Photo by youtube

Štýlový dom bol vytvorený spoločnosťou ICON – inovatívnou stavebnou spoločnosťou a New Story – charitatívnou organizáciou zameranou na poskytovanie prístrešia pre rodiny v rozvojových krajinách všade po svete.

Po úspešnom „postavení“ domu v Austine, teraz organizácie pracujú na budovaní celej komunity 3D vytlačených domov v štáte Salvador aj na Haiti.

Vytvorenie takéhoto domu stojí približne 4 000 dolárov s malou dodatočnou ľudskou prácou. Všetky zdroje pre budovu sú miestneho pôvodu a vyrobené z malty. Okrem toho jeho vytvorenie trvá len cca 12 až 24 hodín.

Photo by youtube

Spoluzakladateľ ICON Jason Ballard vo vyhlásení povedal: „S 3D tlačou máte nielen nepretržitý tepelný obal, vysokú tepelnú hmotnosť a takmer nulový odpad, ale aj rýchlosť. Taktiež oveľa širšiu dizajnovú paletu, vysokú pružnosť a možnosť kvantového skoku v cenovej dostupnosti. Toto nie je zlepšenie len o 10%, ale je to desaťkrát lepšie “

Za predpokladu, že organizácie dokážu dosiahnuť svoj cieľ a získajú finančné prostriedky, rodiny sa môžu nasťahovať do týchto domov v treťom štvrťroku roku 2019. Po dokončení komunity v Salvádore ICON a New Story „sprístupnia technológiu pre iné neziskové organizácie a vlády na celom svete. “

Pozrite si krátke video:

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre