Sivé vlasy vedia nadobudnúť pôvodnú farbu! Veda vysvetľuje, ako na to prirodzeným spôsobom

860

Existuje fascinujúci výskum, ktorý naznačuje, že sivé vlasy nemusia byť vždy trvalé. Tradične sa považujú za nevyhnutnú súčasť starnutia kvôli poklesu pigmentových buniek, melanocytov. Nedávne štúdie však túto predstavu spochybňujú.

Zdroj Alexandra Tran

Sivé vlasy zo stresu

Výskumy naznačujú, že stres môže ovplyvniť bunky, ktoré produkujú pigment nazývaný melanocyty, čím sa znižuje ich schopnosť udržiavať farbu vlasov. Keď je telo vystavené chronickému stresu, môže dôjsť k uvoľňovaniu chemikálií, ktoré poškodzujú melanocyty, čo vedie k šediveniu vlasov.

Vedecky podložené

Vedci z Columbia University našli možné spojenie medzi stresom a zvrátením sivých vlasov na ich prirodzenú farbu. Počas výskumu boli pozorované prípady, keď sa zdá, že sivé vlasy znovu získavajú svoju pôvodnú farbu, keď sa znížila úroveň stresu. To naznačuje, že niektoré bunky produkujúce pigment nazývané melanocyty môžu obnoviť svoju funkciu, keď je telo menej vystavené stresu.

Naše vlasy by teda mohli získať späť svoju prirodzenú farbu, keď budeme menej vystresovaní.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre