Sprísni sa používanie elektrických kolobežiek? Slováci proti nim spisujú petíciu

254

Elektrické kolobežky už nejaký ten čas rozdeľujú ľudí na dve skupiny. Zatiaľ čo niektorí ich považujú za skvelý a ekologicky prijateľný prostriedok prepravy, pre iných sú zas nebezpečné a nesúhlasia s nimi. Ľudia sa preto rozhodli spísať petíciu za zákaz používania kolobežiek v mestách. Okrem používania zdieľaných kolobežiek by chceli upraviť pravidlá aj pri používaní súkromných kolobežiek. Zmenu by mohla priniesť novela zákona.

Zdroj: freepik

Petícia reaguje predovšetkým na tragédiu, ktorá sa stala pred niekoľkými dňami na Štefánikovej ulici v Trenčíne. Vodič kolobežky tam pod vplyvom alkoholu usmrtil 63-ročnú chodkyňu.

Po tragickej nehode prebiehali v Trenčíne kontroly kolobežkárov a cyklistov. Za štyri hodiny zistili jedenásť priestupkov.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre