Stádo oviec spáslo v Grécku viac ako 270 kilogramov konope

716

Stredné Grécko a región Pelion zasiahla silná búrka Daniel, ktorá priniesla historicky najvyššie mesačné zrážky v Európe. Prívalové lejaky spôsobili zosuvy pôdy, zničili cesty a mosty.

Stádo oviec sa pred obrovskými búrkami ukrylo do skleníka, v ktorom spáslo viac ako 270 kilogramov konope pestovaného na liečebné použitie. Podľa slov majiteľa farmy začali neskôr ovce vykazovať zvláštne správanie. 

Zdroj: wikimedia

Majiteľ farmy pri obci Almyros v oblasti Thesálie povedal, že ovce skákali vyššie ako kozy, čo považuje za nezvyčajné. „Neviem, či je to na smiech, alebo na plač. Bola vlna horúčav, prišli sme o veľa produkcie. Nasledovali záplavy a v tom prišli sme takmer o všetko. A teraz toto,“ vyjadril sa majiteľ Jannis Burunis.

A ako je to vlastne s používaním konope? Grécka vláda legalizovala používanie konope na liečebné účely v roku 2017. V tomto roku otvorila Grécko svoj prvý závod na produkciu liečivého konope. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre