Raketa Starship opäť vyštartuje: Aký úspech očakáva Elon Musk?

102

Elon Musk a jeho spoločnosť SpaceX už mala niekoľko pokusov o let do vesmíru no neúspešne. Ich raketa by mala letieť znovu a tentoraz sa očakáva úspech!

Príbeh pokračuje

Raketa Starship, vlajková loď spoločnosti SpaceX, sa pripravuje na svoj ďalší let. Po sérii testov a minulých pokusov, ktoré skončili neúspechom, je teraz všetko nastavené pre možný obrat k lepšiemu. FAA (Federálny letecký úrad) uzavrel vyšetrovanie jej posledného zlyhania a sú predpoklady na úspešný let.

Autor tejto fotografie je jurvetson

Technologická výzva

Starship predstavuje technologický zázrak. Jej úspešný štart by symbolizoval významný pokrok v rámci vesmírneho priemyslu. Pred ďalším pokusom o štart však SpaceX musí implementovať viaceré vylepšenia požadované FAA. Elon Musk vyjadril optimizmus a dúfa v úspech pri nadchádzajúcom lete, ktorý by sa mohol uskutočniť už v marci.

Muskova vízia

Elon Musk, zakladateľ a CEO SpaceX, dlhodobo tvrdí, že budúcnosť ľudstva musí byť multiplanetárna. Úspech Starship by bol kľúčovým krokom k realizácii tejto vízie. Raketa je navrhnutá tak, aby dokázala prepraviť veľký počet ľudí a nákladu na Mars, čím otvorí dvere k budovaniu prvej ľudskej osady na inej planéte.

Autor tejto fotografie je jurvetson

Až 9 letov

Spoločnosť SpaceX by chcela tento rok letieť až 9 krát! Cieľom je aby raketa úspešne dosiahla obežnú dráhu. Druhý stupeň je jej opustenie. Najväčším úspechom by bolo bezproblémové pristátie na Zemi. To je však len takzvaný bonusový cieľ.

Autor tejto fotografie je K-putt

S optimizmom a odhodlaním tímu SpaceX sa celý svet díva do oblohy, očakávajúc, že tentokrát sa Starship dotkne hviezd. Čo myslite vy? Podarí sa to?

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre