Ak by mal niekto po vakcíne proti koronavírusu trvalé následky, štát je rozhodnutý prevziať za ne zodpovednosť

762

„Cestou z pandémie je povinné očkovanie ľudí nad 60 rokov,“ vyjadril sa premiér Eduard Heger v nedeľu, 5. decembra, na sociálnej sieti. Premiér tiež v príspevku uviedol, že o pandémií má rozhodovať ten, kto má za to zodpovednosť a má sa radiť s odborníkmi. Podľa Hegera to nie je vec politického názoru, ale faktov a skúseností. Koalícia by mala byť v tomto jednotná.

K myšlienke povinného očkovania sa vyjadril aj sociológ Robert Klobucký. Síce sa neočkovaní vyjadrujú v anketách o povinnej vakcíne negatívne, podľa odborníka Klobuckého to môže niekomu padnúť vhod. „Dosť veľa ľudí je v takej situácii, že sa potrebuje aj sám pred sebou ospravedlniť, prečo na to očkovanie ide,“ hovorí sociológ zo Slovenskej akadémie vied.

Podľa zistení TV Markíza, je štát pripravený prevziať zodpovednosť za trvalé zdravotné následky po akejkoľvek vakcíne proti koronavírusu. Ľuďom, ktorí majú stále pochybnosti o očkovaní, by mohol tento krok pomôcť v ich rozhodnutí. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vraj pripravuje špeciálny odškodňovací zákon. „Vnímam to, že v rámci spoločnosti je taký osobitný strach, ktorý súvisí s nežiaducimi účinkami po vakcíne, a myslím si, že by sme mali na to byť citliví,“ povedala ministerka.

Zdroj: modernhealthcare.sk

Tento návrh už pripravilo aj ministerstvo zdravotníctva. Rokovať by sa malo o ňom už čoskoro, avšak má to jeden háčik. Zákon bude možné schváliť až o polroka, nakoľko plynie polročná stopka na návrh tej istej veci. Kotlebovci totiž prišli s podobným návrhom, ktorý bol v októbri poslancami odmietnutý.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre