Štát Vermont poskytne približne 10 000 dolárov tomu, kto sa tam prisťahuje. Americké mestá sa snažia prilákať obyvateľov

897

Svet sa mení a mení sa aj pohľad na pracovníkov. Stále viac podnikov si uvedomuje, že zamestnanci nepotrebujú každodennú starostlivosť a v skutočnosti môžu byť niekedy produktívnejšími, keď pracujú na diaľku. Nemusia chodiť do kancelárie a tým podnik ušetrí aj na rôznych nákladoch.

vermont usa fotografia
Foto od Dougtone

S týmto vedomím lákajú idylické destinácie s klesajúcim počtom obyvateľov po celom svete ľudí späť na vidiek a ďaleko od veľkých miest. Takýto cieľ si teraz stanovil aj štát Vermont. Napriek tomu, že je turistami mimoriadne obľúbený, „zelená horská krajina“ bojuje so starnutím obyvateľstva a poklesom počtu pracovníkov. V snahe zachrániť svoju ekonomiku využíva rastúcu flexibilitu digitálneho sveta a ponúka ľuďom peniaze za to, že sa presťahujú do tejto krásnej krajiny.

Od januára 2019 bude nový program s názvom „Diaľkový pracovný grant“ ponúkať 100 ľuďom finančnú odmenu do výšky 10 000 dolárov za presťahovanie sa do tohto severovýchodného štátu USA. Znie to príliš dobre na to, aby to bola pravda? Je to však naozaj tak.

Avšak podmienkou je, aby ste boli občanom USA. Musíte byť tiež zamestnaný na plný úväzok, ako vzdialený pracovník pre podnik s jeho trvalým sídlom alebo hlavným miestom podnikania mimo Vermontu a tráviť väčšinu svojho času v rámci štátu. Peniaze sa však nevydávajú ako paušálna suma. Ide v podstate o grant na presídlenie, ktorého cieľom je povzbudiť tých, ktorí majú v úmysle presťahovať sa tam.

vermont usa fotografia
Foto od daveynin

Za menej ako desať rokov zaznamenal tento štát pokles pracovníkov o približne 16 000 a grant bol zavedený spolu s ďalšími iniciatívami, aby sa pokúsili tento problém vyriešiť. Guvernér Vermontu, Phil Scott, v nedávnom vyhlásení povedal: „Rozširovanie našej pracovnej sily je jednou z hlavných priorít mojej administratívy. Musíme premýšľať tak, aby sme prilákali do Vermontu viac pracujúcich rodín a mladých profesionálov. “

A nie je to len Vermont, ktorý má problémy. V uplynulých rokoch existuje už mnoho štátov a miest, ktoré ponúkajú podobné stimuly, aby pritiahli pracujúcich ľudí a posilnili tým svoje hospodárstvo.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre