Steve Jobs: 20 Zaujímavostí a faktov

4837

Steva Jobsa poznajú snáď všetci. Spoluzakladateľ firmy Apple a jedna z veľkých osobností technologického priemyslu. Od Jobsovej smrti je to uz skoro 5 rokov, napriek tomu, jeho technológiu využívame do dnes a jeho život nás neprestáva udivovať.

Okrem Apple bol Jobs aj výkonným riaditeľom pre spoločnosť Pixar, ktorú poznáme z animovaných filmov. Jobs bol aj najväčší akcionár spoločnosti Disney. Steve Jobs zomrel vo veku 56 rokov na rakovinu pankreasu. Prečítajte si, čo ste o Jobsovi netušili:

 

Steve Jobs
Foto:pixabay

 

 1. Steve Jobs bol adoptovaný. Jeho biologickým otcom bol sýrsky moslim.
 2. Jobs nikdy nenapísal ani riadok programovacieho kódu.
 3. Trpel dislexiou.
 4. Každá reklama, na ktorej je vyobrazený Apple iPhone ukazuje na telefóne čas 9:41. V tomto čase, v roku 2007 totiž Steve Jobs predstavil iPhone verejnosti.
 5. Steve Jobs bol 141 krát ocenený za patenty a výdobytky. A to všetko iba po jeho smrti.
 6. Keď Jobsovi ukázali prototyp prvého iPodu, hodil ho do akvária s rybičkami. Po tom, čo z neho začali vychádzať vzchové bubliny vo vode, povedal, že je v iPode ešte veľa prázdneho priestoru a musí byť ešte menší.
 7. Jobsova asistentka raz meškala do práce. Ospravedlnila sa z dôvodu pokazenia jej auta. Ešte v ten deň jej Jobs hodil kľúč od úplne nového Jagura na stôl a povedal jej nech už nikdy nemešká.
  Foto:pixabay
  Foto:pixabay

   

 8. Steve Jobs veril tomu, že jeho vegánska strava môže eliminovať potrebu sprchovať sa.
 9. Biblia, kniha o Stevovi Jobsovi a Hunger games sú najpopulárnejšie elektronické knihy na Kindle.
 10. Abraham Lincoln, Walt Disney, Bill Gates, Mark Zuckerberg, Henry Ford, Thomas Edison a Steve Jobs nemali vysokoškolské vzdelanie.
 11. Jobs odmietol transplantáciu pečene od Tima Cooka (súčasného riaditeľa Apple) 2 roky predtým než umrel na rakovinu.
 12. Steve popieral otcovstvo pri svojom prvom dieťati. Vyhlášil, že bol v tom čase sterilný.
 13. Steve Jobs raz volal do Googlu, aby im povedal, že druhú žlté písmeno „O“ v logu Google má grafickú vadu. Nepáčil sa mu odtieň žltej.
 14. Bol spálený a pochovaný v zemi bez označenia náhrobným kameňom.
 15. Keď Steve Jobs obvinil Billa Gatesa z kradnutia z firmy Apple, Gates mu povedal, „Myslím, že je to ako keby sme mali obaja bohatého suseda s názvom Xerox, vlámali sa mu do domu, ukradli televíziu a zistili, že tá už je ukradnutá“.
  Foto:pixabay
  Foto:pixabay

   

 16. Keď Apple určoval čísla zamestnancom, zamestnanec Wozniak dostal číslo 1, zatiaľ čo Jobs číslo 2. Byť číslom 2 sa mu nepáčilo natoľko, že si vzal číslo 0, aby pred ním nikto nebol.
 17. Vzácny Apple počítač zostrojený v roku 1976 v Jobsovej garáži, bol v aukcii predaný v roku 2014 za 905 tisíc dolárov.
 18. Steve Jobs nedovoľoval svojim deťom tráviť veľa času pri iPade. Bol názoru, že použitie technológii treba redukovať na minimum.
 19. Steve tvrdil, že užívanie LSD je hlboký zážitok, ktorý mal na jeho život obrovský a dôležitý dopad.
 20. Posledné slová Steva Jobsa boli, „Oh wow. Oh wow. Oh wow“.

 

TIP!: Ako zdroj informácií poslúžila aj táto biografia. Nájdete v nej omnoho viac zaujímavostí ako sa podarilo dostať do článku. Teraz s 5% zľavou . Do obchodu ←

 

zdroje:  wiki (viac podstránok) woz.org , Steve Jobs (Biografia), engadget

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.