Muži chudnú rýchlejšie vďaka štipľavým jedlám – ale prečo nie aj ženy?

343

Korenené jedlá obsahujúce kapsaicín, ako sú čili papričky, môžu pomôcť s reguláciou hmotnosti a metabolizmom.

Zdroj Artem Beliaikin

Chudnutie a kapsaicín

Kapsaicinoidy, skupina chemikálií prirodzene sa vyskytujúcich v čili papričkách, majú vlastnosti, ktoré môžu podporovať reguláciu hmotnosti. Niektoré štúdie naznačujú, že denná konzumácia kapsaicínu môže prispieť k strate hmotnosti tým, že znižuje energetický príjem. Inými slovami, konzumácia koreneného jedla môže spôsobiť, že budete chcieť skonzumovať menej kalórií, než by ste inak chceli. Je však dôležité poznamenať, že reakcie jednotlivcov na korenie sa môžu výrazne líšiť.

Faktory ovplyvňujúce chudnutie mužov a žien

Naše gény môžu ovplyvniť využívanie energie. Svaly spaľujú viac energie ako tuk, takže vyšší pomer svalov zvyšuje výdaj energie. Muži majú vyšší pomer svalov k tuku, čo vedie k vyššiemu BMR, ktorý klesá s vekom kvôli strate svalov. Väčšie telá potrebujú viac energie.

Niektoré výskumy naznačujú, že kapsaicín môže zvýšiť metabolizmus a spaľovanie kalórií. Čiže ľudia, ktorí jedia viac korenistých jedál a majú viac svalovej hmoty, majú tendenciu mať nižšie riziko nadváhy a obezity.

Stručne povedané, štipľavé jedlá môžu pomôcť s reguláciou hmotnosti a metabolizmu, ale reakcie sa líšia.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre